/  /  /  /  / Rok 2012: Najlepiej sprzedający się model segmentu B w Europie to...
Ford C-Max

Ford C-Max

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Cena69 600 zł - 114 150 zł (aktualizacja: 2017-01-20)
Emisja CO299 g/km - 159 g/km
Żużycie paliwa3,8 L/100km - 6,8 L/100km
 

Rok 2012: Najlepiej sprzedający się model segmentu B w Europie to...

Ford|
null
© Ford
null

W minionym roku Ford Fiesta był w Europie absolutnym liderem w segmencie małych samochodów i drugim co do popularności modelem na całym rynku. Średnio co dwie minuty z europejskich salonów wyjeżdżał kolejny egzemplarz Fiesty.

W zeszłym roku średnio co dwie minuty kolejny egzemplarz Forda Fiesty znajdował nabywcę, co według firmy JATO Dynamics, analizującej rynek motoryzacyjny, uczyniło Forda najlepiej sprzedającym się małym samochodem na Starym Kontynencie.

W ubiegłym roku Ford sprzedał 953 174 samochodów na 30 europejskich rynkach monitorowanych przez JATO Dynamics, w tym 306 405 egzemplarzy modelu Fiesta. Ford podał niedawno do wiadomości, iż na 51 europejskich rynkach, gdzie marka ta jest obecna, kupiono ponad 1,4 mln jej pojazdów.

Jak wynika z najnowszych danych zebranych przez firmę badawczą Polk, analizującą liczbę zarejestrowanych nowych samochodów, w pierwszych dziewięciu miesiącach 2012 roku Ford Fiesta był również najlepiej sprzedającym się modelem segmentu B na świecie (ponad 560 000 egzemplarzy).

Od chwili debiutu w 1976 Ford Fiesta sprzedał się na świecie w ponad 15 mln egzemplarzy. W ciągu ostatnich czterech lat Fiesta trzykrotnie zajmowała miejsce jako najlepiej sprzedający się mały samochód w Europie. W tym czasie na Starym Kontynencie nabywców znalazło ponad 1,7 mln egzemplarzy, a na całym świecie łącznie około 2,1 mln.

W 2012 roku największe sukcesy model odnosił na rynku brytyjskim, gdzie według danych Forda zarejestrowano 109 250 nowych egzemplarzy.

Ford wprowadza obecnie na europejski rynek nową generację modelu Fiesta o przeprojektowanej stylistyce nadwozia i wnętrza oraz z benzynową jednostką 1.0 EcoBoost, którą w 2012 roku wyróżniono tytułem International Engine of the Year.

Natomiast Fiesta w wersji ECOnetic Technology napędzana jest silnikiem wysokoprężnym Duratorq TDCi o pojemności 1,6 litra i emituje zaledwie 87 gram CO2 na kilometr.

Nowy Ford Fiesta może być również wyposażony w system inteligentnego kluczyka (MyKey), który umożliwia rodzicom młodych kierowców poprawę bezpieczeństwa i lepszą kontrolę nad wyczynami ich pociech za kierownicą. Nowy Ford został również wyposażony w aktywowany głosem samochodowy system komunikacji SYNC oraz funkcję Emergency Assistance, która w razie kolizji umożliwia szybki kontakt z operatorami lokalnych służb ratunkowych.

Ponadto, nowa Fiesta posiada system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach (Active City Stop).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama