/  /  /  /  / Nagroda Global Mobile Award dla Forda B-Max
Ford C-Max

Ford C-Max

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Cena69 600 zł - 114 150 zł (aktualizacja: 2017-01-20)
Emisja CO299 g/km - 159 g/km
Żużycie paliwa3,8 L/100km - 6,8 L/100km
 

Nagroda Global Mobile Award dla Forda B-Max

Ford|
null
© Ford
nullnullnull

Zaprezentowane w Fordzie B-Max najnowsze techniczne rozwiązanie Forda umożliwiające kierowcy bezpośrednie połączenie ze służbami ratowniczymi w razie wypadku, zdobyło prestiżową nagrodę w dziedzinie technologii mobilnych.

Zaraz po wypadku Emergency Assistance umożliwia powiadomienie lokalnych operatorów służb ratowniczych w odpowiednim języku, wybranym na podstawie współrzędnych GPS pojazdu. Jest to najbardziej zaawansowana funkcja tego typu i stanowi kluczowe ogniwo aktywowanego głosem samochodowego systemu komunikacji SYNC opracowanego przez inżynierów Forda. SYNC zadebiutuje w Europie w najnowszym Fordzie B-Max.

Funkcja Emergency Assistance przyniosła Fordowi nagrodę Global Mobile Award 2012 w kategorii „Najlepsze innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie telefonii komórkowej dla samochodów osobowych, pozostałych środków transportu i urządzeń użyteczności publicznej.”

Aktywacja poduszki powietrznej lub odcięcie pompy paliwowej inicjuje proces ustanawiania połączenia z numerem ratunkowym. Wstępna wiadomość głosowa przekazywana jest operatorowi za pośrednictwem systemu Bluetooth telefonu komórkowego kierowcy.

W oparciu o informacje pochodzące z pokładowego urządzenia GPS, mapę i telefon komórkowy, system określa również współrzędne miejsca wypadku, co pozwala zaoszczędzić bezcenne sekundy łącząc się od razu z odpowiednim operatorem służb ratowniczych (a nie ogólną centralą ratunkową).

Podczas opracowywania funkcji Emergency Assistance, Ford współpracował z Europejskim Stowarzyszeniem Numeru Alarmowego 112 (EENA), którego wkład w zaprojektowanie systemu okazał się niezwykle cenny. Celem EENA jest zapewnienie wysokiego poziomu reagowania na zgłoszenia pod numer 112 na terenie Europy.

Klienci będą mogli korzystać z funkcji Emergency Assistance bezpłatnie, w ramach uniwersalnej (modyfikowalnej) platformy SYNC ich pojazdu.

System SYNC, którego ogniwem jest Emergency Assistance, funkcjonuje już w ponad 4 mln samochodów poruszających się po drogach USA, zadebiutuje w Europie w Fordzie B-Max.

SYNC odczytuje na głos SMS-y wpływające z kompatybilnych telefonów komórkowych. System współpracuje z odtwarzaczami cyfrowymi, w tym urządzeniami takimi jak iPod-y czy napędy USB typu flash. SYNC aktualizuje automatycznie dane telefoniczne, a pliki audio przegląda według gatunku muzyki, wykonawcy, albumu, utworu i listy nagrań, reagując na proste polecenia głosowe. Port USB pozwala również na wprowadzenie ulepszeń do oprogramowania umożliwiających udoskonalanie całego systemu.

Ford B-Max zostanie po raz pierwszy zaprezentowany w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie i jeszcze w tym roku trafi do sprzedaży.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama