/  /  /  /  / Pierwszy europejski Ford z systemem SYNC
Ford B-Max

Ford B-Max

Zmień
SegmentVany / Klasa Małe
Cena60 300 zł - 76 800 zł (aktualizacja: 2017-01-01)
Emisja CO2103 g/km - 149 g/km
Żużycie paliwa4,0 L/100km - 6,4 L/100km
 

Pierwszy europejski Ford z systemem SYNC

Ford|
null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnull

B-Max to pierwszy europejski model Forda wyposażony w system SYNC. Chodzi o opracowany przez koncern aktywowany głosem system komunikacji z funkcją Emergency Assistance, umożliwiającą podróżnym wezwanie pomocy w razie wypadku.

SYNC to zaawansowany system kontroli głosowej, integrujący urządzenia pokładowe z innymi nośnikami informacji. Umożliwia on użytkownikom podłączenie telefonu komórkowego i odtwarzacza muzyki przez łącze Bluetooth lub USB, korzystanie z telefonu bez odrywania rąk od kierownicy oraz sterowanie muzyką komendami głosowymi.

Automatycznie przenosi on kontakty zapisane w urządzeniu podłączonym przez Bluetooth do samochodu, umożliwia wywoływanie kontaktów prostymi komendami głosowymi i głośno odczytuje wiadomości SMS z telefonów podłączonych przez Bluetooth MAP.

System ten jest już bardzo popularny w USA i oczekuje się, że do 2015 roku będzie obecny w ponad 3,5 mln nowych samochodów w Europie.

System SYNC umożliwia ponadto zastosowanie w Fordzie B-Max innowacyjnej funkcji Emergency Assistance, która pomaga podróżnym wezwać pomoc w razie wypadku.

System Emergency Assistance to najbardziej zaawansowany system tego rodzaju, który może łączyć się z odpowiednimi służbami w ponad 30 krajach. Klienci mogą z niego korzystać bezpłatnie przez cały okres eksploatacji pojazdu.

Urządzenie lokalizujące GPS zamontowane w pojeździe zapewnia komunikację z operatorem służb ratunkowych w odpowiednim języku w całej Europie, zapewniając podróżnym spokój, a nawet rozwiązania, które mogą przyczynić się do uratowania życia.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama