/  /  /  /  / Nowy Ford B-Max z silnikiem 1.0 EcoBoost
Ford B-Max

Ford B-Max

Zmień
SegmentVany / Klasa Małe
Cena60 300 zł - 76 800 zł (aktualizacja: 2017-01-01)
Emisja CO2103 g/km - 149 g/km
Żużycie paliwa4,0 L/100km - 6,4 L/100km
 

Nowy Ford B-Max z silnikiem 1.0 EcoBoost

Ford|
null
© Ford
nullnullnull

W tym roku debiutuje zupełnie nowy Ford B-Max: funkcjonalny i wszechstronny pojazd klasy MAV. Dzięki najnowocześniejszym silnikom wysokoprężnym i benzynowym, model ten ustanawia w swoim segmencie standardy zużycia paliwa oraz emisji CO2.

Nowy Ford B-Max napędzany jednostką 1.6 TDCi emituje 104 g CO2 na kilometr oraz zadowala się 4 litrami paliwa na 100 kilometrów. Dla porównania, kluczowi konkurenci z segmentu pojazdów klasy MAV emitują od 109 do 119 g CO2 na kilometr, zużywając od 4,1 do 4,6 litra paliwa na 100 kilometrów.

Ford B-Max z silnikiem benzynowym 1.0 EcoBoost o mocy 120 KM potrzebował będzie 4,9 litra paliwa na 100 kilometrów, emitując przy tym 114 g CO2 na kilometr. Użytkownicy tego pojazdu będą mogli rocznie zaoszczędzić około 340 EUR w porównaniu z nabywcami konkurencyjnych modeli benzynowych, które legitymują się emisją CO2 od 134 do149g/km i potrzebują od 5,7 do 6,4 litra paliwa na 100 kilometrów.

"Naszym celem było przedefiniowanie standardów w tym segmencie. Chcieliśmy to osiągnąć za pomocą nowoczesnej technologii i pomysłowych rozwiązań, a niskie zapotrzebowanie na paliwo mieści się w tych ramach - wyjaśnia Barb Samardzich, wiceprezes i dyrektor działu Product Development Ford of Europe.

Fajne drzwi nowego Forda B-Max

Ford B-Max wykorzystuje szereg technologii i rozwiązań, które mają na celu ograniczenie zużycia paliwa i poziomu emisji CO2. Należą do nich m.in. systemy Auto-Start-Stop wyłączający silnik w czasie postoju, Ford Eco Mode pomagający kierowcy zachować bardziej ekonomiczny styl jazdy, sygnalizator zmiany biegów podpowiadający odpowiedni moment do zmiany przełożenia oraz inteligentny układ ładowania akumulatora ładujący go w chwilach mniejszego obciążenia systemów pojazdu.

Zobacz polskie nowości Forda na rok 2012

Wprowadzenie Forda B-Max do produkcji masowej wymagało opracowania zupełnie nowej koncepcji konstrukcji drzwi. Dzięki zintegrowaniu słupków środkowych z drzwiami dostęp do kabiny jest teraz wyjątkowo prosty. Podobnie rzecz się ma z dostępem do przedziału bagażowego. B-Max będzie się również wyróżniał niezwykle wysoką jakością wykonania i starannym doborem wysokogatunkowych materiałów, co naprawdę nie zdarza się często w przystępnych cenowo, kompaktowych modelach. Innymi kluczowymi zaletami tego modelu będzie układ łatwo adaptowalnych foteli oraz największa w tym segmencie pojemność załadunkowa.

Nowy Ford B-Max zadebiutuje na salonie genewskim, a w europejskich salonach pojawi się w dalszej części roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama