/  /  /  /  / Nowy Ford B-Max nadjedzie we wrześniu
Ford B-Max

Ford B-Max

Zmień
SegmentVany / Klasa Małe
Cena60 300 zł - 76 800 zł (aktualizacja: 2017-01-01)
Emisja CO2103 g/km - 149 g/km
Żużycie paliwa4,0 L/100km - 6,4 L/100km
 

Nowy Ford B-Max nadjedzie we wrześniu

Ford|
null
© Ford
nullnullnullnullnullnull

Dziś w Rumunii rozpoczyna się seryjna produkcja modelu Ford B-Max. Samochód wejdzie do sprzedaży na rynku europejskim we wrześniu. Czy nowy B-Max okaże się przysłowiowym strzałem w 10?

Z badań wynika, że 40% europejskich właścicieli dużych samochodów szuka mniejszego, bardziej wydajnego pojazdu, natomiast 20% kierowców małych pojazdów potrzebuje większej przestrzeni, dlatego nowy Ford B-Max pozycjonowany w segmencie niewielkich samochodów wielofunkcyjnych ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Według szacunków, segment ten wzrośnie o 17% do roku 2018. Szybki wzrost notowany jest już od czasu wprowadzenia na rynek pierwszego kompaktowego pojazdu wielofunkcyjnego w roku 2000, a następnie pięciu konkurentów w roku 2003 oraz w sumie dziesięciu modeli w 2008 roku. Pod koniec tego roku w segmencie ma już konkurować dwanaście modeli.

"Wielu klientów w Europie boryka się z kłopotami finansowymi, dlatego dążenie do posiadania najdroższego, największego i najszybszego samochodu ustępuje miejsca rozsądnym i przemyślanym kalkulacjom dotyczącym zakupu nowego auta - powiedział Henry Mason z serwisu trendwatching.com (monitoruje światowe trendy rynkowe).

Ford B-Max oferta modelowa z cennikiem

"Europejscy klienci są rozsądni, nowocześni i wyrafinowani, dlatego chcą, aby miejskie samochody pasowały do ich elastycznego, kompaktowego stylu życia".

B-Max łączy w sobie kompaktowe wymiary ułatwiające eksploatację w zakorkowanych miastach z możliwością przeważenia towarów o długości do 2,3 metra. Z kolei systemem panoramicznych drzwi Ford Easy Access Door System pozwala uzyskać wiodący w klasie, szeroki na 1,5 metra dostęp do wnętrza samochodu.

Projektanci kompaktowych samochodów wielofunkcyjnych często musieli godzić się na kompromisy w kwestii stylistyki i wyposażenia. Z raportu opublikowanego przez firmę Trend Tracker z Wielkiej Brytanii, zajmującą się analizą rynku motoryzacyjnego, wynika, że nabywcy nowych samochodów kierują się przede wszystkim „względami ekonomicznymi i praktycznymi”, natomiast dla nabywców aut premium „głównym kryterium podczas zakupu jest estetyka pojazdu, a nie kwestia ekonomiczna”.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama