/  /  /  /  / Dobra sprzedaż Forda B-Max. Konkurencja zostaje w tyle
Ford B-Max

Ford B-Max

Zmień
SegmentVany / Klasa Małe
Cena60 300 zł - 76 800 zł (aktualizacja: 2017-01-01)
Emisja CO2103 g/km - 149 g/km
Żużycie paliwa4,0 L/100km - 6,4 L/100km
 

Dobra sprzedaż Forda B-Max. Konkurencja zostaje w tyle

Ford|
null
© Ford
null

Jak wynika z danych zebranych przez firmę analityczną Polk, zaledwie kilka miesięcy po wejściu do sprzedaży Ford B-Max zdobył 15,3% udziału w europejskim rynku niewielkich pojazdów wielofunkcyjnych w pierwszym kwartale roku.

W pierwszych trzech miesiącach roku Ford B-Maxa zdobył 15,3% udziału w europejskim rynku niewielkich pojazdów wielofunkcyjnych. W omawianym okresie koncern sprzedał na 19 tradycyjnych rynkach łącznie około 18 500 egzemplarzy B-Maxa, którego produkcja rozpoczęła się w połowie 2012 roku.

Omawiany model ten był natomiast dostępny na wszystkich docelowych rynkach od listopada ubiegłego roku.

W pierwszym kwartale tego roku Ford B-Max sprzedawał się lepiej niż Citroen C3 Picasso, Fiat 500L, Honda Jazz oraz Opel/Vauxhall Meriva.

Ponad połowa europejskich klientów wybrała bogato wyposażoną wersję Titanium; 75% nabywców uzupełniło wyposażenie o aktywowany głosem samochodowy system komunikacji SYNC, a 42% wybrało silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1 litra nagrodzony tytułem International Engine of the Year zarówno w roku 2012, jak i w tegorocznej edycji konkursu.

W aucie zastosowano wyjątkowy system panoramicznych drzwi Easy Access Door. Nowe rozwiązanie polega na połączeniu typowych drzwi na zawiasach umieszczonych z przodu z tylnymi drzwiami przesuwanymi ze zintegrowanymi słupkami. B-Max otrzymał również maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w niezależnych testach bezpieczeństwa przeprowadzonych przez organizację Euro NCAP.

W zeszłym roku Ford B-Max zdobył nagrodę Autobest 2013, a także wyróżnienie Autonis dla najładniejszego minivana 2012 roku, przyznane przez czytelników niemieckiego magazynu Auto Motor und Sport.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama