/  /  /  / Samochód roku według TopGear to...
Ford

Ford

Zmień
Ford to jeden z największych i najbardziej znanych koncernów na całym świecie. Mająca swoja siedzibę w Dearborn, na przedmieściach Detroit w stanie Michigan w USA, firma w swoim profilu działalności oprócz samochodów ma również oddziały zajmujące się maszynami rolniczymi, czy też sprzętem informatycznym.
Dowiedz się więcej o marce
 

Samochód roku według TopGear to...

null
© Fiesta
null

Brytyjskiego magazynu motoryzacyjnego TopGear przedstawiać nie trzeba. W tym roku zdobywcą nagrody głównej jako samochód roku 2013 według TopGear został Ford Fiesta ST.

Fiesta ST poszła tym samym w ślady triumfatora ubiegłorocznej edycji konkursu TopGear, kiedy to pierwsze miejsce zapewnił sobie Focus ST. Usportowiona odmiana Fiesty to ponadto zwycięzca segmentu hot-hatch.

Nowy Ford Fiesta ST posiada zmodyfikowany układ kierowniczy, zawieszenie, hamulce, udoskonalony układ TVC poprawiający stabilność na zakrętach oraz sportowe fotele Recaro. Pojazd wyposażony jest w benzynowy silnik 1.6 EcoBoost, który rozpędza wóz od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,9 sekundy, a maksymalnie można jechać z prędkością do 220 km/h (ograniczona).

Motor Fiesty ST generuje moc maksymalną o wartości 182 KM oraz 240 Nm momentu obrotowego, dostępnego w przedziale od 1600 do 5000 obr/min.

Według danych fabrycznych, Fiesta ST spala średnio jedynie około 5,9 l na 100 kilometrów.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama