/  /  /  / Nowy silnik Forda z rodziny EcoBoost wejdzie do produkcji
Ford

Ford

Zmień
Ford to jeden z największych i najbardziej znanych koncernów na całym świecie. Mająca swoja siedzibę w Dearborn, na przedmieściach Detroit w stanie Michigan w USA, firma w swoim profilu działalności oprócz samochodów ma również oddziały zajmujące się maszynami rolniczymi, czy też sprzętem informatycznym.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy silnik Forda z rodziny EcoBoost wejdzie do produkcji

Ford|
null
© Ford
null

Fabryka Forda w walijskim Bridgend została wybrana jako miejsce produkcji nowego silnika z rodziny EcoBoost o pojemności 1,5 litra. Produkcja seryjna wystartuje w przyszłym roku.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Konstrukcja czterocylindrowa EcoBoost o pojemności skokowej 1,5 litra wyróżnia się według zapewnień producenta wydajnością paliwową i wysoką kulturą pracy. Będzie to już piąta jednostka napędowa w globalnej gamie programu EcoBoost, który obejmuje takie motory jak trzycylindrowy 1.0 oraz czterocylindrowce 1.6 i 2.0, a także 3.5 V6.

Motor 1.5 EcoBoost będzie wytwarzany w walijskiej fabryce obok jednostki o pojemności 1,6 litra, którą wprowadzono w roku 2011.

Do dziś sprzedano na rynku światowym łącznie ponad 600 000 samochodów wyposażonych w różne silniki rodziny EcoBoost, poczynając od roku 2009 i debiutu wspomnianej wyżej konstrukcji 3.5 V6.

Uruchomienie produkcji nowego silnika w walijskim Bridgend zostanie poprzedzone inwestycjami o łącznej wartości około 24 mln funtów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Ford

Reklama