/  /  /  / Nowy miejski Ford o zasięgu globalnym
Ford

Ford

Zmień
Ford to jeden z największych i najbardziej znanych koncernów na całym świecie. Mająca swoja siedzibę w Dearborn, na przedmieściach Detroit w stanie Michigan w USA, firma w swoim profilu działalności oprócz samochodów ma również oddziały zajmujące się maszynami rolniczymi, czy też sprzętem informatycznym.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy miejski Ford o zasięgu globalnym

null
© Ford
nullnullnullnullnull

Zaledwie kilka dni temu przedstawiono zupełnie nowy projekt pod nazwą Ford Ka Concept. Jest to prekursor nowego auta miejskiego o zasięgu globalnym, które przede wszystkim byłoby sprzedawane w Ameryce Południowej i Azji.

Podczas specjalnej prezentacji zorganizowanej w Brazylii przedstawiciele koncernu Ford Motor Company przedstawili zupełnie nowy projekt Ford Ka Concept, anonsowany jako niezawodny, fajnie zaprojektowany i oszczędny pod względem zużycia paliwa pojazd adresowany do klientów mieszkających w miastach.

Samochód ten stanowi wzmocnienie portfolio Forda, które powstaje z myślą o wykorzystaniu możliwości, jakie otwierają się dla producentów dzięki szybko rosnącemu popytowi globalnemu na niewielkie pojazdy do jazdy po mieście, przede wszystkim w takich regionach świata jak Ameryka Południowa oraz region Południowej Azji. Producent sugeruje, że pojazd taki jak Ka Concept mógłby zadebiutować nawet w roku 2014.

Sam wybór Brazylii jako miejsca prezentacji nowej koncepcji Forda nie jest przypadkowy. To właśnie dzięki pracy tamtejszych specjalistów powstał nowy miejski crossover Ford EcoSport.

Według wiarygodnych źródeł, gamę stworzonego w Brazylii modelu Ford Ka Concept mógłby tworzyć w przyszłości pięciodrzwiowy hatchback oraz czterodrzwiowy sedan, dostępny na wybranych rynkach.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Ford

Reklama