/  /  /  / Najpopularniejsze Fordy za Oceanem
Ford

Ford

Zmień
Ford to jeden z największych i najbardziej znanych koncernów na całym świecie. Mająca swoja siedzibę w Dearborn, na przedmieściach Detroit w stanie Michigan w USA, firma w swoim profilu działalności oprócz samochodów ma również oddziały zajmujące się maszynami rolniczymi, czy też sprzętem informatycznym.
Dowiedz się więcej o marce
 

Najpopularniejsze Fordy za Oceanem

null
© Ford
null

Średniej wielkości limuzyna Ford Fusion, której "bratem" będzie oferowany w Europie Mondeo nowej generacji, to model cieszący się coraz większym zainteresowaniem klientów w USA.


Oto pierwsza piątka modeli marki Ford, które cieszą się największym zainteresowaniem klientów w USA (dane za wrzesień 2013):
- Ford F-Series: 60 455 sztuk
- Ford Escape: 22 605 sztuk
- Ford Fusion: 19 970 sztuk
- Ford Focus: 16 735 sztuk
- Ford Explorer: 13 655 sztuk

Na powyższej liście bardzo ciekawa pozycja to Fusion, którego odpowiednikiem w gamie europejskiej będzie Ford Mondeo w kolejnym wcieleniu. W porównaniu z analogicznym miesiącem rok wcześniej Fusion zanotował w USA wzrost sprzedaży aż o 62,4%.

Licząc łącznie od stycznia użytkowa gama Ford F to również zdecydowany lider sprzedaży marki na rynku amerykańskim. Fusion natomiast jest natomiast bliski awansu w tym rankingu na miejsce drugie.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama