/  /  /  / Ford Fusion dodaje gazu w USA
Ford

Ford

Zmień
Ford to jeden z największych i najbardziej znanych koncernów na całym świecie. Mająca swoja siedzibę w Dearborn, na przedmieściach Detroit w stanie Michigan w USA, firma w swoim profilu działalności oprócz samochodów ma również oddziały zajmujące się maszynami rolniczymi, czy też sprzętem informatycznym.
Dowiedz się więcej o marce
 

Ford Fusion dodaje gazu w USA

null
© Ford
null

Nowy Ford Fusion, którego odpowiednikiem w gamie europejskiej będzie Ford Mondeo w kolejnym wcieleniu, notuje bardzo dobre wyniki sprzedaży na rynku amerykańskim. W kwietniu Fusion osiągnął swój najwyższy wynik w historii dla tego miesiąca roku kalendarzowego.

W kwietniu bieżącego roku Amerykanie kupili nieco ponad 26 700 egzemplarzy Forda Fusion. To skok o prawie 24% w porównaniu z wynikiem ubiegłorocznym, który i tak był rekordowy.

Przypomnijmy, że nowy Ford Fusion został po raz pierwszy zaprezentowany szerokiej publiczności z okazji targów motoryzacyjnych w Detroit ponad rok temu.

Dla porównania, cała gama samochodów osobowych marki Ford w USA (bez samochodów terenowych i użytkowych) zanotowała w kwietniu wynik na poziomie łącznie prawie 73 800 sprzedanych sztuk (+19,8%).

W całej amerykańskiej gamie produktowej marki Ford więcej egzemplarzy niż Fusion uzyskał jedynie pickup F-Series (59 000 sztuk). Na miejscu trzecim rankingu uplasował się natomiast Ford Escape (25 800 sztuk).

Odpowiednikiem Forda Escape w gamie europejskiej jest Kuga, która od kilku tygodni jako auto po zmianach generacyjnych oficjalnie dostępna jest w polskich salonach sprzedaży.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama