/  /  /  / Ford Fiesta diesel z możliwą usterką
Ford

Ford

Zmień
Ford to jeden z największych i najbardziej znanych koncernów na całym świecie. Mająca swoja siedzibę w Dearborn, na przedmieściach Detroit w stanie Michigan w USA, firma w swoim profilu działalności oprócz samochodów ma również oddziały zajmujące się maszynami rolniczymi, czy też sprzętem informatycznym.
Dowiedz się więcej o marce
 

Ford Fiesta diesel z możliwą usterką

UOKIK|

Jak poinformowała firma Ford Polska, wybrane egzemplarze modelu Ford Fiesta z silnikiem Diesla 1.4 oraz 1.6 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Ford Polska, w niektórych egzemplarzach modelu Ford Fiesta:
- wersje wyposażone w silnik 1.6 Duratorq-TDCi
- wersje wyposażone w silnik 1.4 Duratorq-TDCi
wyprodukowanych w Kolonii (w okresie od 21 lipca 2011 do 2 listopada 2011) oraz Walencji (w okresie od 22 sierpnia 2011 do 28 października 2011) może być zamontowana mosiężna zaślepka, która może nie utrzymać prawidłowego momentu dokręcenia. W efekcie, w rzadkich przypadkach zaślepka mogłaby całkowicie wysunąć się, pozostawiając otwór w układzie wydechowym.

Spaliny uchodzące z układu wydechowego mogą być na tyle gorące, aby stopić plastik obudowy wentylatora chłodzenia silnika.

W Polsce omawianą akcją serwisową objętych jest 375 samochodów Ford Fiesta (lista nr VIN patrz tutaj).

Generalny importer powiadomi listownie wszystkich właścicieli pojazdów objętych akcją o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi celem przeprowadzenia działań związanych z zakresem akcji.

Bliższych informacji udziela Ford Polska (adres: ul. Taśmowa 7, 02-677 Warszawa; tel. 22 608 67 00; infolinia: 0-801 50 60 70; www.ford.pl).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Ford

Reklama