/  /  /  / Ford EcoSport w wersji europejskiej debiutuje w Genewie
Ford

Ford

Zmień
Ford to jeden z największych i najbardziej znanych koncernów na całym świecie. Mająca swoja siedzibę w Dearborn, na przedmieściach Detroit w stanie Michigan w USA, firma w swoim profilu działalności oprócz samochodów ma również oddziały zajmujące się maszynami rolniczymi, czy też sprzętem informatycznym.
Dowiedz się więcej o marce
 

Ford EcoSport w wersji europejskiej debiutuje w Genewie

Ford|
null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnull

Podczas salonu samochodowego w Genewie Ford prezentuje europejską wersję modelu EcoSport, który dołączy do powiększającej się gamy pojazdów typu SUV w ramach transformacji produktowej marki.

Miejski Ford EcoSport, zbudowany w oparciu o globalną platformę Forda dla samochodów segmentu B, będzie według zapewnień producenta odznaczać się zwinnością i niskim zużyciem paliwa niewielkiego samochodu rodzinnego oraz wszechstronnością, przestronnością, wysoką pozycją za kierownicą oraz charakterem typowego SUV-a.

Ford EcoSport dołącza do nowej Kugi i pomoże firmie zrealizować ambitny plan sprzedaży na rynku europejskim miliona SUV-ów w ciągu najbliższych sześciu lat. Koncern planuje także wprowadzić na rynek europejski Forda Edge nowej generacji, czyli większego i bardziej luksusowego samochodu popularnego w Stanach Zjednoczonych i na innych rynkach.

Ford EcoSport będzie oferowany z innowacyjnym silnikiem 1.0 EcoBoost o mocy 125 KM, który zwyciężył w konkursie International Engine of the Year, jednostką wysokoprężną o pojemności 1,5 l i mocy 110 KM oraz odmianą 90 KM silnika 1,5 litra.

EcoSport jest pierwszym globalnym pojazdem Forda opracowanym w całości w Ameryce Południowej. Przełomowy model pierwszej generacji zadebiutował w 2003 roku, tworząc nowy segment aut i sprzedając się w regionie w liczbie ponad 700 000 egzemplarzy. Nowa wersja, która pojawiła się na rynku w Brazylii we wrześniu ubiegłego roku, ma szansę przyczynić się do dalszego rozwoju Forda w Indiach i Chinach, gdzie samochód zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Nadwozie Forda EcoSport zostało aerodynamicznie wyprofilowane w celu ograniczenia zużycia paliwa. Duża osłona chłodnicy, krótka maska i pochylone przednie słupki nadają SUV-owi sportowy, świeży charakter, a kanciaste reflektory podkreślają nowoczesny wygląd.

EcoSport zostanie wyposażony w sterowany głosem samochodowy system łączności Ford SYNC. Ponadto, ten niewielki SUV będzie jednym z pierwszych pojazdów marki w Europie wyposażonych w system Ford SYNC AppLink umożliwiający głosowe sterowanie aplikacjami na smartfony z wnętrza samochodu, w tym funkcjami wiodącego serwisu muzycznego Spotify.

Na pokładzie nowego SUV-a znajdzie się także funkcja Emergency Assistance, umożliwiająca powiadomienie o wypadku lokalnych operatorów służb ratowniczych w języku odpowiednim dla danego regionu.

Model ten będzie także wyposażony w bogaty pakiet technologii wspomagających prowadzenie, takich jak układ stabilizacji toru jazdy (ESP) oraz układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniu (HLA).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama