/  /  /  / 7-milionowy Ford Transit
Ford

Ford

Zmień
Ford to jeden z największych i najbardziej znanych koncernów na całym świecie. Mająca swoja siedzibę w Dearborn, na przedmieściach Detroit w stanie Michigan w USA, firma w swoim profilu działalności oprócz samochodów ma również oddziały zajmujące się maszynami rolniczymi, czy też sprzętem informatycznym.
Dowiedz się więcej o marce
 

7-milionowy Ford Transit

Ford|
null
© Ford
null

Z linii produkcyjnej zjechał już 7-milionowy Ford Transit w historii. Gdyby wszystkie wyprodukowane egzemplarze tego modelu ustawić w rzędzie, sznur Transitów rozciągałby się na dystansie z Londynu do Sydney i z powrotem.

Z linii produkcyjnej zjechał właśnie 7-milionowy już egzemplarz Forda Transita, który w Europie zadebiutował w 1965 roku, a obecnie dostępny będzie na 118 rynkach sześciu kontynentów.

Produkcję 7-milionowego egzemplarza uczczono podczas uroczystego otwarcia zakładów w chińskim mieście Nanchang z udziałem Alana Mulally, prezesa i dyrektora generalnego firmy Ford.

Fabryka Jiangling Xiaolan, gdzie znajduje się nowa linia produkcyjna Transita, to warta około 300 mln dolarów inwestycja strategicznego partnera koncernu Ford, firmy Jiangling Motors Corp (JMC). Będzie się tam odbywać produkcja pojazdów marki JMC oraz Ford przeznaczonych na rozwijający się rynek chiński.

Model, który zadebiutował w tym samym roku co pierwszy spacer w przestrzeni kosmicznej, miał ogromny wpływ na rozwój gospodarczy europejskich potęg. Od chwili pojawienia się na rynku firma Ford udostępniała swój sztandarowy model w licznych odmianach i wersjach nadwoziowych: od dostawczych i kurierskich, przez wywrotki i samochody kempingowe, aż po wyjątkowe serie limitowane takie jak Cosworth V8 Supervan.

Nowy dwutonowy Ford Transit w Europie ma zadebiutować wiosną przyszłego roku, uzupełniając zmodernizowaną i wzbogaconą europejską gamę modelową, na którą składają się między innymi Transit Custom, Transit Connect oraz Transit Courier.

Z czasem produkcja Forda Transit nabierała rozpędu. Milionowy egzemplarz wypuszczono na rynek w 1976 roku, a kolejne milionowe Fordy zjeżdżały z linii produkcyjnej w 1985, 1994, 2000, 2005 oraz 2010 roku.

W swej historii Ford Transit zawsze posiadał szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych w segmencie pojazdów użytkowych. Nowinki takie jak boczne drzwi przesuwne, halogenowe reflektory przednie, opony radialne, bezpośredni wtrysk paliwa w silnikach wysokoprężnych, zamki o zwiększonej odporności na włamanie oraz montowany w standardzie układ ABS poprawiały osiągi, wygodę oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Poza Europą Ford Transit po raz pierwszy produkowany był w 1997, w fabryce w chińskim Nanchang oraz wietnamskim Hai Duong. Otwarcie nowych zakładów Jiangling pozwoli firmie JMC rocznie produkować ponad dwukrotnie więcej pojazdów użytkowych (wzrost z 245 do 540 000 sztuk).

Firma JMC, która zajmuje się produkcją Forda Transit na rynek chiński, jest w 30% własnością koncernu Ford.

Kolejnym znaczącym etapem globalnej ekspansji produkcji i sprzedaży Forda Transit będzie zaplanowane na połowę 2014 roku wprowadzenie nowej generacji Transita na północnoamerykański rynek. Tamtejsza wersja samochodu montowana będzie w Kansas City.

Do 2016 roku Ford planuje łączną sprzedaż jedno- i dwutonowych wersji Transita na poziomie około 400 000 sztuk rocznie. Oznacza to, że co 80 sekund nabywcę znajdował będzie kolejny egzemplarz tego auta.

Zupełnie nowy, dwutonowy Ford Transit ma wejść do sprzedaży wiosną 2014. W segmencie średniej wielkości pojazdów użytkowych nowy model będzie się wyróżniał możliwościami transportowymi oraz funkcjonalnością. Dostępna będzie szeroka gama wersji nadwoziowych i odmian, które mają oferować najlepsze zdolności ładunkowe, najniższe koszty eksploatacji oraz trwałość i niezawodność.

W Europie dwutonowy Transit oraz jednotonowy Transit Custom stoją na szczycie zmodernizowanej i wzbogaconej gamy czterech zupełnie nowych wersji Transita, które w salonach sprzedaży dostępne będą najpóźniej w połowie 2014 roku.

Mowa tu o nowym Fordzie Transit Connect, który oferuje ładowność od 550 do 1000 kilogramów oraz o nowym, kompaktowym Fordzie Transit Courier o maksymalnej ładowności 660 kilogramów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Ford

Reklama