/  /  /  / Wyniki sprzedaży Fiata na rynku włoskim
Fiat

Fiat

Zmień
Fiat to największy producent samochodów we Włoszech, a także jeden z sześciu największych na świecie. Mająca swoją siedzibę w Turynie firma jest właścicielem wielu innych marek, w tym Alfy Romeo i Abarth, czy też Ferrari. Znana jest jednak przede wszystkim za sprawą swoich niewielkich, popularnych samochodów osobowych oraz samochodów dostawczych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Wyniki sprzedaży Fiata na rynku włoskim

FIAT|
null
© Lancia
null

Podczas gdy cały rynek nowych aut osobowych we Włoszech osiągnął w lipcu bieżącego roku wynik na poziomie łącznie ponad 107 500 rejestracji, marki wchodzące w skład grupy Fiat Group Automobiles miały sprzedaż na poziomie prawie 31 400 egzemplarzy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Najważniejszą marką FGA jest Fiat, który w lipcu miał na rodzimym rynku włoskim nieco ponad 22 600 rejestracji nowych samochodów osobowych (-6%). Udział rynkowy przekroczył nieznacznie poziom 21%.

Na drugą w kolejności markę ze stajni FGA, czyli Lancię, przypadło natomiast w lipcu prawie 5 100 rejestracji, co oznacza spadek powyżej 5,5%. Udział rynkowy firmy, której model Ypsilon (na zdjęciu) powstaje w polskich zakładach koncernu w Tychach, przekroczył 4,7% (lipiec 2012: 4,9%).

Licząc od początku bieżącego roku cała grupa FGA uzyskała na rynku włoskim wolumen nieco poniżej 245 000 rejestracji. To mniej niż w analogicznym czasie rok wcześniej o prawie 10,7%.

Z powyższego na markę Fiat przypadło prawie 182 500 rejestracji (-5,1%), natomiast Lancia przekroczyła poziom 37 200 sprzedanych samochodów (-23,3%).

W rankingu najpopularniejszych modeli cała pierwsza piątka zestawienia za sam lipiec oraz narastająco od początku bieżącego roku należała do produktów grupy FGA (Fiat Panda, Punto, 500 oraz 500L, jak również wspomniana wyżej Lancia Ypsilon), przy czym pozycję lidera zapewnił sobie Fiat Panda, który od stycznia zyskał na rynku włoskim uznanie prawie 66 000 nabywców.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Fiat

Reklama