/  /  /  / Sierpniowe wyniki sprzedaży Fiata we Włoszech
Fiat

Fiat

Zmień
Fiat to największy producent samochodów we Włoszech, a także jeden z sześciu największych na świecie. Mająca swoją siedzibę w Turynie firma jest właścicielem wielu innych marek, w tym Alfy Romeo i Abarth, czy też Ferrari. Znana jest jednak przede wszystkim za sprawą swoich niewielkich, popularnych samochodów osobowych oraz samochodów dostawczych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Sierpniowe wyniki sprzedaży Fiata we Włoszech

FGA|
null
© FIAT
null

W bardzo wakacyjnym miesiącu roku, jakim jest tradycyjnie sierpień, Fiat Group Automobiles sprzedał na rodzimym rynku włoskim nieco ponad 15 700 nowych samochodów osobowych. Dzięki takiemu wynikowi koncern zwiększył nieznacznie swój udział rynkowy do 29,65%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W ujęciu narastającym od początku roku włoski koncern wypracował na swoim rynku wynik powyżej 260 000 egzemplarzy, co daje udział prawie 29,2%.

Najbardziej wolumenowa w "stajni" całej grupy marka Fiat zdobyła w sierpniu uznanie około 12 000 nabywców, co wystarczyło do zwiększenia udziału rynkowego do 23%. Licząc od stycznia rezultat zbliża się natomiast do poziomu 195 000 egzemplarzy, czyli o 4,7% mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Druga pod względem wolumenu sprzedaży marka koncernu to Lancia: w sierpniu jej włoskie salony upuściło prawie 2 300 pojazdów (-13,7%), natomiast łącznie od stycznia jest to wynik około 40 000 sztuk (-22,8%).

Moto przeboje na trudnym rynku we Włoszech

W sumie na rynku włoskim zarejestrowano w sierpniu prawie 53 000 nowych samochodów osobowych marek rodzimych i zagranicznych (-6,5%), a narastająco od stycznia jest to nieco ponad 893 000 sztuk (-9%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama