/  /  /  / Prestiżowe wyróżnienie dla włoskiej fabryki Fiata
Fiat

Fiat

Zmień
Fiat to największy producent samochodów we Włoszech, a także jeden z sześciu największych na świecie. Mająca swoją siedzibę w Turynie firma jest właścicielem wielu innych marek, w tym Alfy Romeo i Abarth, czy też Ferrari. Znana jest jednak przede wszystkim za sprawą swoich niewielkich, popularnych samochodów osobowych oraz samochodów dostawczych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Prestiżowe wyróżnienie dla włoskiej fabryki Fiata

FIAT|
null
© FIAT
null

Fabryka Fiat SpA w Pomigliano d'Arco niedaleko Neapolu otrzymała cenione w branży motoryzacyjnej wyróżnienie Automotive Lean Production Award 2012 (ekonomika i ekologia produkcji) w kategorii OEM.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Nagrodę przyznał zespół niezależnych ekspertów pod egidą niemieckiego magazynu Automobil Produktion oraz firmy konsultingowej Agamus Consult.

W procesie selekcji, którego ukoronowaniem jest przyznanie jednego z najbardziej cenionych wyróżnień w skali europejskiego przemysłu motoryzacyjnego, uczestniczyło od roku 2006 ponad 700 zakładów produkcyjnych w ponad 15 krajach Europy.  

Coroczna selekcja kandydatów odbywa się w pięciu kategoriach na podstawie oceny szczegółowych ankiet nadsyłanych z zakładów zainteresowanych otrzymaniem tego wyróżnienia. Proces selekcji obejmuje także wizytację "na miejscu" oraz serię spotkań i rozmów kwalifikacyjnych w celu potwierdzenia informacji przedkładanych w ankietach.

Dokładnej analizie ekspertów podlega wdrożenie systemów i technologii produkcji pod względem przestrzegania zasad Lean Production, szczególnie w zakresie konsekwentnego zapewnienia jakości, utrzymania ruchu, logistyki oraz szkoleń załogi w celu stworzenia warunków pracy umożliwiających stałe i skuteczne ulepszanie procesów eliminacji strat i zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Dopiero po zakończeniu tak rygorystycznego procesu sprawdzianów i analiz typowani są kandydaci na zwycięzców w tej konkurencji.

"Wyróżnienie to przyjmujemy jako wyraz uznania dla wszystkich pracowników Pomigliano, którzy w ostatnich latach przyczynili się do odrodzenia naszej fabryki i jej przemysłowej oraz produkcyjnej misji - powiedział Stefan Ketter, dyrektor ds. produkcji Fiat SpA. "To dzięki systemowi World Class Manufacturing w fabrykach Fiata i Chryslera mogliśmy wdrożyć najnowocześniejsze standardy produkcyjne, w tym również i w Pomigliano jako wzorzec dla innych zakładów grupy. Jesteśmy dumni, że nasze wysiłki zostały docenione przez ekspertów najwyższej klasy światowej".

Uroczystość wręczenia nagrody Automotive Lean Production Award 2012 dla zakładu Pomigliano d'Arco odbędzie się w Lipsku 7 listopada w trakcie VII Kongresu Automobil Produktion i Agamus Consult.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama