/  /  /  / Pierwsze egzemplarze nowego Fiata Viaggio gotowe
Fiat

Fiat

Zmień
Fiat to największy producent samochodów we Włoszech, a także jeden z sześciu największych na świecie. Mająca swoją siedzibę w Turynie firma jest właścicielem wielu innych marek, w tym Alfy Romeo i Abarth, czy też Ferrari. Znana jest jednak przede wszystkim za sprawą swoich niewielkich, popularnych samochodów osobowych oraz samochodów dostawczych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Pierwsze egzemplarze nowego Fiata Viaggio gotowe

FIAT|
null
© FIAT
nullnull

Pod koniec ubiegłego tygodnia oficjalnie rozpoczęto w Chinach produkcję seryjną modelu Fiat Viaggio. Ten ciekawie zapowiadający się sedan jest pod względem konstrukcyjnym blisko spokrewniony z autem Dodge Dart, który niedawno wszedł do produkcji w USA.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Czterodrzwiowy Fiat Viaggio zbudowany jest w oparciu o najbardziej zaawansowaną w Fiat Group platformę CUSW, na której bazuje również nowy Dodge Dart, zaprezentowany światowej publiczności w styczniu podczas Detroit Motor Show.

Pierwowzorem dla platformy CUSW była z kolei tzw. Compact Architecture, której oryginalna koncepcja opracowana została dla Alfy Giulietty.

Nowy sedan marki Fiat wytwarzany jest przez zakład GAC-Fiat World Class Manufacturing w mieście Changsha (prowincja Hunan). Sprzedaż modelu rozpocznie się w trzecim kwartale bieżącego roku.

Według wiarygodnych źródeł, obok wersji sedan szykowana jest też do premiery rynkowej wersja Fiat Viaggio hatchback.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama