/  /  /  / Nowe wersje Fiata 500 jeżdżą na oponach...
Fiat

Fiat

Zmień
Fiat to największy producent samochodów we Włoszech, a także jeden z sześciu największych na świecie. Mająca swoją siedzibę w Turynie firma jest właścicielem wielu innych marek, w tym Alfy Romeo i Abarth, czy też Ferrari. Znana jest jednak przede wszystkim za sprawą swoich niewielkich, popularnych samochodów osobowych oraz samochodów dostawczych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowe wersje Fiata 500 jeżdżą na oponach...

Goodyear|
null
© FIAT
null

Opony Goodyear EfficientGrip i Vector4Seasons zostały wybrane na pierwsze wyposażenie samochodów Fiat 500, Fiat 500C oraz do nowego Fiata 500L Trekking.

Dostępny w ponad 100 krajach świata Fiat 500 odniósł ogromny sukces rynkowy: od 2007 roku wyprodukowano łącznie ponad 1,1 mln sztuk tego modelu. Aby podtrzymać dobrą passę, Fiat wybrał markę Goodyear na dostawcę dwóch wiodących modeli opon jako wyposażenia fabrycznego.

Fiat 500 i kabriolet 500C będą teraz oferowane z oponami Goodyear EfficientGrip, natomiast Fiat 500L Trekking z modelem Vector 4Seasons.

Wybór opon EfficientGrip do Fiata 500 i 500C (rozmiar: 195/45R16 84V) pozwoli użytkownikom tych aut oszczędzać paliwo i wydłużać przebiegi. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologicznie mieszanki bieżnika, która zmniejsza opory toczenia.

"Opona EfficientGrip powstała z myślą o zwiększaniu efektywności i wydłużaniu żywotności ogumienia. Mieszanka bieżnika z zawartością krzemionki sprawia, że opona charakteryzuje się dłuższymi przebiegami, a obniżony opór toczenia pomaga zmniejszyć wydatki na paliwo i ograniczyć emisję dwutlenku węgla - wyjaśnia Hugues Despres, dyrektor marki Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Opony EfficientGrip umożliwiają cichą i wygodną jazdę dzięki redukującej hałas konstrukcji bloków bieżnika. Natomiast specjalna powierzchnia bieżnika i układ jego lameli zapewniają bardzo dobre zachowanie na mokrej nawierzchni i krótką drogę hamowania.

Prezentowany na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie Fiat 500L Trekking to połączenie dwóch żywiołów: auta przeznaczonego do sprawnej jazdy w mieście, a jednocześnie umożliwiającego drobne, ale emocjonujące przygody podczas jazdy w terenie.

500L Trekking łączy praktyczność i elastyczność: jest wyróżniającym się oraz wszechstronnym pojazdem w duchu i stylu słynnej "Pięćsetki".

Fiat 500L jest także pierwszym autem wyposażonym w eco:Drive Live. To system, który pomaga kierowcom ograniczać spalanie i emisję CO2 poprzez monitorowanie stylu jazdy oraz oferowanie im na bieżąco porad na temat bardziej ekologicznej jazdy.

Opony Goodyear Vector 4Seasons z symbolem płatka śniegu posiadają całoroczną mieszankę oraz bardziej płaski kontur, dzięki któremu ciśnienie rozkłada się w nich bardziej równomiernie. Takie rozwiązanie umożliwia kierowcom pokonywanie dłuższych dystansów na mniejszej ilości paliwa. Opona jest również bardziej odporna na aquaplaning i wyróżnia się krótszą drogą hamowania na lodzie.

"Fiat 500 to kultowy model, jeden z najbardziej stylowych samochodów na świecie. Jesteśmy dumni z tego, że opony Goodyear po raz kolejny został wybrane, aby kierowcy mogli jeszcze bardziej cieszyć się jazdą tym samochodem - podsumowuje Despres.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Fiat

Reklama