/  /  /  / Mały crossover Fiata wejdzie do produkcji w roku 2014
Fiat

Fiat

Zmień
Fiat to największy producent samochodów we Włoszech, a także jeden z sześciu największych na świecie. Mająca swoją siedzibę w Turynie firma jest właścicielem wielu innych marek, w tym Alfy Romeo i Abarth, czy też Ferrari. Znana jest jednak przede wszystkim za sprawą swoich niewielkich, popularnych samochodów osobowych oraz samochodów dostawczych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mały crossover Fiata wejdzie do produkcji w roku 2014

Dyrekcja koncernu Fiat SpA zapowiada inwestycje warte ponad 1 mld EUR, które pozwolą na gruntową modernizację fabryki grupy w Melfi i uruchomienie tam produkcji seryjnej dwóch miejskich modeli crossover.

Planuje się, że w roku 2014 fabryka Fiata we włoskim Melfi rozpocznie produkcję seryjną dwóch spokrewnionych konstrukcyjnie modeli należących do europejskiego segmentu B-SUV/crossover: będzie to samochód marki Fiat, prawdopodobnie oznaczony jako 500X, a także pojazd marki Jeep.

Dzięki nowym produktom Fiat będzie mógł rozbudować gamę 500-ki o kolejny ważny model i rywalizować o względy klientów z takimi autami jak np. Nissan Juke oraz Opel Mokka i Chevrolet Trax.
Jak podkreślają analitycy branży, inwestycja włoskiego koncernu jest próbą mocniejszego wejścia w segment europejskiego rynku, który pozwoli lepiej wykorzystać dostępne moce produkcyjne, a jednocześnie poprawić wyniki finansowe dzięki produktom generującym większe zyski ze sprzedaży.

Według wcześniejszych informacji podawanych przez koncern oczekiwało się, że miejscem produkcji nowych modeli marki Fiat i Jeep będzie raczej fabryka Mirafiori.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama