/  /  /  / Fiat 500 doceniony we Włoszech
Fiat

Fiat

Zmień
Fiat to największy producent samochodów we Włoszech, a także jeden z sześciu największych na świecie. Mająca swoją siedzibę w Turynie firma jest właścicielem wielu innych marek, w tym Alfy Romeo i Abarth, czy też Ferrari. Znana jest jednak przede wszystkim za sprawą swoich niewielkich, popularnych samochodów osobowych oraz samochodów dostawczych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Fiat 500 doceniony we Włoszech

Fiat|

Fiat 500 i Fiat 500C wyposażone w jednostkę napędową TwinAir o mocy 85KM, Start&Stop oraz skrzynię biegów Dualogic, zajmują ex aequo pierwsze miejsce w klasyfikacji modeli benzynowych o najniższym poziomie emisji dwutlenku węgla, którą można znaleźć w „Guida al Risparmio di carburante" (przewodnik dotyczący oszczędności paliwa), przygotowany przez Ministerstwa Środowiska, Infrastruktury i Transportu oraz Rozwoju Ekonomicznego Włoch.

Z poziomem emisji CO2 wynoszącym 90 g/km, model-ikona marki Fiat konkuruje w zakresie poziomu emisji i zużycia paliwa z samochodami hybrydowymi, które znajdują się na czele klasyfikacji, potwierdzając skuteczność konkretnych i dostępnych rozwiązań technologicznych oferowanych przez firmę Fiat szerokiej Klienteli, która może czerpać z nich korzyści ekologiczne i ekonomiczne. Wśród tych rozwiązań  wyróżnia się jednostka napędowa TwinAir: konkretny przykład tego, jak technologia przy zachowaniu przystępnej ceny, może zmniejszyć zużycie paliwa i poziom emisji.

Już w chwili swojego debiutu, silnik  TwinAir odniósł sukces w konkursie  „International Engine of the Year Awards 2011", zdobywając 4 nagrody: nagrodę w kategorii pojemności (poniżej 1.000 cm3), tytuł „Best New Engine 2011" i „Best Green Engine 2011" oraz sam prestiżowy tytuł „Międzynarodowego Silnika Roku 2011" („International Engine of the Year 2011"), najwyższe uznanie przewidziane w konkursie. Wyróżnienia te wzbogaciły się ostatnio o nowy tytuł  „Best Green Engine of the Year 2013" - przyznany zasilanemu metanem silnikowi  0.9 TwinAir Turbo bi-fuel .

Również dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, szósty rok z rzędu marka Fiat zanotowała najniższy poziom emisji CO2 w Europie wśród najlepiej sprzedawanych marek. W roku 2012 samochody Fiata uzyskały średnią wynoszącą 119,8 g/km. Te znakomite wyniki potwierdzone zostały oficjalnie przez JATO Dynamics, czołową firmę badawczo-konsultingową w skali światowej motoryzacji.

To właśnie dzięki rozpowszechnieniu na rynku coraz bardziej ekologicznych samochodów, średnia ważona emisji CO2 pojazdów zarejestrowanych we Włoszech, zgodnie z danymi pochodzącymi z Europejskiej Agencji ds. Ochrony Środowiska, zmniejszyła się w ostatnich trzech latach, dochodząc do 126,2 g/km w roku 2012, poniżej średniego limitu Unii Europejskiej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Fiat

Reklama