/  /  /  /  / Certyfikat "Safety Plus Vehicle" dla Scudo i Ducato
Fiat Scudo

Fiat Scudo

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / VanŚrednie dostawcze / Podwozie
Emisja CO2--
Żużycie paliwa--
 

Certyfikat "Safety Plus Vehicle" dla Scudo i Ducato

Fiat Auto Poland|
02.jpg
© Fiat
02.jpgnull

Fiat Ducato i Scudo otrzymały certyfikat "Safety Plus Vehicle". Organizacja rzeczoznawców DEKRA we współpracy z Allianz Versicherung i firmą Daimler przyznała wspomniane wyróżnienie za aktywne oraz pasywne bezpieczeństwo linii produkcyjnej oraz za wysoki standard bezpieczeństwa, jaki cechuje poszczególne pojazdy.

Fiat Scudo i Ducato spełniają wybrane kryteria i tym samym przekonali do siebie kontrolerów. Oba modele Fiata zaliczają się do elitarnej grupy pojazdów "Safety Plus Vehicle" oraz należą do najbezpieczniejszych samochodów ciężarowych na rynku niemieckim.

Podstawą do przyznania tak prestiżowego certyfikatu był wysoki standard, który cechuje zarówno Fiata Scudo, jak i Fiata Ducato. Dzięki temu oba pojazdy zyskały wiele punktów spełniając tym samym wymagane kryteria. Modele wyposażone są w poduszkę bezpieczeństwa po stronie kierowcy i pasażera, aktywne pasy bezpieczeństwa, ABS z EBD i ESP z ASR włącznie z Hill Holder (samoczynnie utrzymuje blokadę hamulca postojowego do czasu pełnego ruszenia samochodu). Poduszki boczne oraz te znajdujące się nad głową optymalizują bezpieczeństwo w kabinie kierowcy.

Sposób funkcjonowania ESP odpowiada specjalnym wymaganiom stawianym w transporcie. W przypadku Fiata Ducato na uwagę zasługuje w szczególności adaptacyjna kontrola ciężaru (LAC, Load Adaptive Control), która podczas jazdy wykrywa ciężar załadunku i jego rozmieszczenie. Działanie ABS, ESP i ASR jest stale dopasowywane do wymaganych wartości.

Fiat Ducato przekonuje do siebie ponadto dodatkowymi detalami wyposażenia, które nie tylko podwyższają standard, lecz także ułatwiają pracę kierowcy. Przykładem może tu być kamera umieszczona w tylnej części pojazdu (istotne przy manewrowaniu), pomoc w parkowaniu oraz automatyczny regulator prędkości.

Przyznanie Fiatowi Scudo i Ducato certyfikatu "Safety Plus Vehicle" jest dowodem na pełen sukces firmy Fiat Professional w kwestii bezpieczeństwa jazdy. Naklejka dokumentująca posiadanie tegoż certyfikatu i będąca dowodem na to, iż pojazd spełnia najwyższe wymagania, co do standardu, znajduje się w tylnej części pojazdu. Co dwa lata kontrola musi być ponawiana.

Fiat Professional  jest drugim (zaraz po Mercedesie) producentem oferującym gwarancję bezpieczeństwa przypieczętowaną certyfikatem.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama