/  /  /  /  / Pierwsze egzemplarze nowego Fiata Viaggio gotowe
Fiat Punto Van

Fiat Punto Van

Zmień
SegmentLekkie dostawcze / Van
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Pierwsze egzemplarze nowego Fiata Viaggio gotowe

FIAT|
null
© FIAT
nullnull

Pod koniec ubiegłego tygodnia oficjalnie rozpoczęto w Chinach produkcję seryjną modelu Fiat Viaggio. Ten ciekawie zapowiadający się sedan jest pod względem konstrukcyjnym blisko spokrewniony z autem Dodge Dart, który niedawno wszedł do produkcji w USA.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Czterodrzwiowy Fiat Viaggio zbudowany jest w oparciu o najbardziej zaawansowaną w Fiat Group platformę CUSW, na której bazuje również nowy Dodge Dart, zaprezentowany światowej publiczności w styczniu podczas Detroit Motor Show.

Pierwowzorem dla platformy CUSW była z kolei tzw. Compact Architecture, której oryginalna koncepcja opracowana została dla Alfy Giulietty.

Nowy sedan marki Fiat wytwarzany jest przez zakład GAC-Fiat World Class Manufacturing w mieście Changsha (prowincja Hunan). Sprzedaż modelu rozpocznie się w trzecim kwartale bieżącego roku.

Według wiarygodnych źródeł, obok wersji sedan szykowana jest też do premiery rynkowej wersja Fiat Viaggio hatchback.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Fiat Punto Van