/  /  /  /  / Top Gear wybiera model SUV roku 2012
Fiat Panda

Fiat Panda

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Cena34 600 zł - 73 900 zł (aktualizacja: 2017-05-11)
Emisja CO294 g/km - 120 g/km
Żużycie paliwa3,6 L/100km - 5,2 L/100km
 

Top Gear wybiera model SUV roku 2012

FIAT|
null
© FIAT
null

Nowy Fiat Panda 4x4 zgarnął swoje pierwsze wyróżnienie w skali międzynarodowej, uzyskując tytuł SUV roku według jury konkursu Top Gear Awards 2012 słynnego magazynu Top Gear z Wielkiej Brytanii.

Założony w roku 1993 i współpracujący z programem BBC magazyn o tej samej nazwie Top Gear ma ponad 25 zagranicznych edycji lokalnych, m.in. w Polsce, Chinach, Szwecji, Włoszech, Nowej Zelandii, Malezji, Rosji, Portugalii, Holandii, Indonezji oraz na Filipinach i na Bliskim Wschodzie.

Zdaniem dziennikarskiego jury Top Gear, nowy Fiat Panda 4x4 przewyższa wielu podobnie wyposażonych, choć droższych rywali, szczególnie pod względem charakterystyki jezdnej, komfortu i własności terenowych.

Specjalną pochwałę zyskał rewolucyjny, dwucylindrowy silnik 0.9 TwinAir Turbo, współpracujący z sześciostopniową przekładnią manualną, której niskie przełożenie pierwszego biegu zapewnia znakomitą trakcję off-road i niesamowitą wprost łatwość pokonywania wzniesień.

Fiat Panda 4x4 kosztuje w Polsce od 59 990 złotych

"Jest dobry w terenie. Może nawet nie ma tych bajeranckich automatycznych szper, ale za to ma sprytny elektroniczny system kontroli trakcji, wystarczające prześwity i niskie przełożenie jedynki - mówi członek jury Top Gear. "Trakcja na zboczu jest nadzwyczajna, po części dzięki ogumieniu, ale także dlatego, że Panda jest lekka, więc nie musi aż tak bardzo walczyć z grawitacją. Ma także inne zalety. Dłuższa jazda autostradą nie męczy. Panda 4x4 jest aż tak kompaktowa, że może bez trudu lawirować pomiędzy drzewami albo głazami, które zatrzymują niejednego, pełnowymiarowego off-roadera."
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama