/  /  /  /  / Polska: Produkcja samochodów osobowych i dostawczych - lipiec 2006
Fiat Panda Van

Fiat Panda Van

Zmień
SegmentLekkie dostawcze / Van
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Polska: Produkcja samochodów osobowych i dostawczych - lipiec 2006

FSO S.A.| Fiat Auto Poland| Volkswagen Poznań| Opel Polska| Intrall Polska|(2006-08-18 16:40)
null
© Samar
nullnullnullnullnullnullnull

Całkowita produkcja samochodów osobowych i dostawczych w lipcu zamknęła się liczbą 64 415 sztuk, o ponad 31% większą w porównaniu do lipca ubiegłego roku. Największym polskim producentem jest niezmiennie Fiat. Drugą pozycję zajmuje Opel, a trzecią Volkswagen.

Samochody osoboweCałkowita produkcja samochodów osobowych w lipcu zamknęła się liczbą 55 899 sztuk (co jest najwyższym notowanym dotychczas wynikiem miesięcznym), o 29,37% większą niż w lipcu ubiegłego roku. W porównaniu do poprzedniego miesiąca – czerwca, produkcja wzrosła o ponad 3%. Sumaryczna produkcja samochodów osobowych wyniosła w ciągu 7 miesięcy 362 837 sztuk, o 20,14% więcej niż w porównywalnym okresie roku ubiegłego.
Z blisko 56 tys. wyprodukowanych w lipcu samochodów, ponad 54 tys. (czyli ponad 96%) znalazło swoich nabywców poza granicami Polski. Przyczyną takiego stanu wydaje się być wciąż niski popyt na nowe auta na rynku krajowym, podczas gdy zainteresowanie „polskimi produktami” na rynkach europejskich jest wciąż wysokie.
Największym polskim producentem jest niezmiennie Fiat. Jego udział w produkcji samochodów osobowych w lipcu tego roku wynosi prawie 47%. Drugą pozycję z wynikiem 31,8% zajmuje Opel, a trzecia przypadła w udziale firmie Volkswagen. Udział niemieckiego koncernu w rynku producentów krajowych wyniósł na koniec lipca ponad 15%. Na czwartym miejscu znajduje się FSO z udziałem 6,3%. Udział firmy Intrall, aktualnego producenta samochodów Honker, wynosi 0,03%.
Pierwszą pozycję wśród produkowanych w Polsce modeli, z 39-procentowym udziałem zajmuje Fiat Panda. Na drugiej pozycji lokuje się Opel Zafira z 19% udziałem; dalej znajdują się Volkswagen Caddy (11%) i Fiat Seicento (7,3%). Kolejne pozycje zajmują: Opel Astra, FSO Lanos, Opel Agila , VW Transporter, FSO Matiz oraz Intrall Honker.

Samochody dostawcze


Produkcja samochodów dostawczych osiągnęła w lipcu 2006 roku poziom 8 516 sztuk. To o ponad 43% więcej niż w tym samym miesiącu roku 2005. W porównaniu do czerwca br. odnotowano nieznaczny spadek, wynoszący 1,86%. Wynik po siedmiu miesiącach roku (64 714 sztuk) jest o 22,97% wyższy niż uzyskany w analogicznym okresie 2005 roku.
Podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, za tak dobrym wynikiem stoi wysokie zapotrzebowanie na polskie produkty (VW Caddy, Fiat Panda Van, VW Transporter, itd.) na rynkach zagranicznych: ponad 92% produkcji trafia na eksport. Wysoki popyt dotyczy w szczególności pojazdów Volkswagena, który w czerwcowej produkcji stanowił ponad 67% udziału. Na drugiej pozycji znajduje się Fiat z udziałem 30,9%.
Największym zainteresowaniem klientów, zarówno na rynku polskim, jak i za granicą, cieszy się niezmiennie VW Caddy. Jego udział w produkcji wynosi ponad 57%. Na drugiej pozycji plasuje się natomiast Fiat Panda Van z udziałem bliskim 27%. Trzecie miejsce zajmuje VW Transporter. Udział tego modelu w produkcji całkowitej samochodów dostawczych na rynku polskim wyniósł na koniec lipca 10,4%.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Fiat Panda Van