/  /  /  /  / Nowy Fiat Viaggio debiutuje w Pekinie
Fiat Linea

Fiat Linea

Zmień
Segment
Emisja CO2
Żużycie paliwa
 

Nowy Fiat Viaggio debiutuje w Pekinie

FIAT|
null
© FIAT
nullnullnullnullnullnull

Oto świeża porcja zdjęć, które prezentują nowy model Fiat Viaggio. Jest to samochód w wersji nadwoziowej sedan. Według wiarygodnych źródeł koncern szykuje w przyszłym roku premierę hatchbacka. Viaggio powstał w ramach współpracy Włochów oraz Chrysler Group.

Fiat prezentuje samochód Viaggio z okazji międzynarodowego salonu motoryzacyjnego w Pekinie.

Czterodrzwiowy, pięciomiejscowy Fiat Viaggio zbudowany jest w oparciu o najbardziej zaawansowaną w Fiat Group platformę CUSW, na której bazuje również nowy Dodge Dart, zaprezentowany w styczniu podczas Detroit Motor Show. Pierwowzorem dla platformy CUSW była z kolei tzw. Compact Architecture, której oryginalna koncepcja opracowana była dla Alfy Giulietty.

Fiat Viaggio podstawowe wymiary:
- 4679 mm długości
- 1850 mm szerokości
- 2708 mm rozstawu osi

Fiat Viaggio to jedyny w tym segmencie pojazd napędzany nowoczesnym silnikiem turbo: 1.4 Tet w wersji 120- i 150-konnej, współpracującym z manualną, 5-stopniową skrzynią biegów lub z najnowszą dwusprzęgłową, automatyczną skrzynią biegów Dual Dry Clutch Transmission (DDCT) konstrukcji Fiat Powertrain.

Według wiarygodnych źródeł, koncern ma również w planach wypuszczenie na chiński rynek modelu Viaggio hatchback.

Viaggio jest pierwszym wspólnym projektem Fiata i Chryslera, którego celem jest produkcja nowego, wyrafinowanego samochodu klasy światowej na najwyższym poziomie wykonania na tle chińskiego segmentu samochodów kompaktowych.

Produkcja modeli Fiat Viaggio rozpocznie się pod koniec czerwca, natomiast pierwsi klienci odbiorą swoje auta jeszcze w tym roku.

Model Fiat Viaggio będzie produkowany w nowej fabryce GAC Fiat w Changsha (prowincja Hunan).

Nowy zakład produkcyjny spełnia standardy World Class Manufacturing. WCM to system wspólny dla wszystkich zakładów Fiata i Chryslera na świecie, stworzony z założeniem wykluczenia wypadków, wad, odpadów produkcyjnych i uszkodzeń.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama