/  /  /  /  / Nadjeżdża nowy Fiat Viaggio
Fiat Fiorino

Fiat Fiorino

Zmień
SegmentLekkie dostawcze / VanLekkie dostawcze / Furgonetki
Cena40 098 zł - 59 163 zł (aktualizacja: 2017-01-01)56 211 zł - 63 284 zł (aktualizacja: 2017-01-01)
Emisja CO2107 g/km - 164 g/km107 g/km - 165 g/km
Żużycie paliwa4,3 L/100km - 6,9 L/100km4,3 L/100km - 7,0 L/100km
 

Nadjeżdża nowy Fiat Viaggio

FIAT|
null
© FIAT
nullnullnull

Fiat prezentuje pierwsze zdjęcia nowego samochodu Viaggio, którego premiera odbędzie się 23 kwietnia podczas międzynarodowego salonu motoryzacyjnego w Pekinie. Auto powstało w ramach współpracy z Chrysler Group.

Viaggio (po włosku podróż, a w języku chińskim Fei Xiang, czyli sztuka latania) jest pierwszym wspólnym projektem Fiata i Chryslera, którego celem jest produkcja nowego, wyrafinowanego samochodu klasy światowej na najwyższym poziomie wykonania na tle chińskiego segmentu samochodów kompaktowych.

Według zapewnień producenta, Fiat Viaggio jest unikalną kombinacją mocy, oszczędnego zużycia paliwa, technologicznego zaawansowania oraz dynamiki na drodze - z eleganckim włoskim designem.

Czterodrzwiowy, pięciomiejscowy Fiat Viaggio zbudowany jest w oparciu o najbardziej zaawansowaną w Fiat Group platformę CUSW, na której bazuje również nowy Dodge Dart, zaprezentowany światowej publiczności w styczniu podczas Detroit Motor Show. Pierwowzorem dla platformy CUSW była z kolei tzw. Compact Architecture, której oryginalna koncepcja opracowana była dla Alfy Giulietty.

Fiat Viaggio podstawowe wymiary:
- 4679 mm długości
- 1850 mm szerokości
- 2708 mm rozstawu osi

Fiat Viaggio to jedyny w tym segmencie pojazd napędzany nowoczesnym silnikiem turbo: 1.4 Tet w wersji 120- i 150-konnej, współpracującym z manualną, 5-stopniową skrzynią biegów lub z najnowszą dwusprzęgłową, automatyczną skrzynią biegów Dual Dry Clutch Transmission (DDCT) konstrukcji Fiat Powertrain.

Zaprojektowany przez Centro Stile Fiat Group w Turynie, Viaggio odznacza się ponadczasową, czystą stylistycznie i ekspresyjną linią nadwozia, która płynność kształtów łączy ze zdecydowanymi proporcjami swej formy. Przód samochodu tworzy współczesną identyfikację markową Fiata, a wrażenie potęguje kształt lamp tylnych wykonanych w technologii LED.

Nowy sedan marki Fiat będzie pierwszym samochodem produkowanym przez zakład Gac-Fiat World Class Manufacturing w mieście Changsha (prowincja Hunan). Linie produkcyjne ruszają już w lipcu, a sprzedaż rozpocznie się w trzecim kwartale bieżącego roku.

Ekspozycja marek Gac-Fiat, Jeep, Chrysler, Maserati i Ferrari w Luxury Hall E4 Międzynarodowego Centrum Wystawowego (China International Exhibition Centre) stanowi znaczący akcent ich obecności na lokalnym rynku.

Będzie to również synteza dotychczasowych i przyszłych działań Fiat-Chrysler Group w planach przejęcia roli kluczowego gracza na rosnącym w znaczeniu rynku chińskim.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Fiat Fiorino