/  /  /  /  / Polska: Nowoczesne auta dla policji
Fiat Ducato

Fiat Ducato

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / VanŚrednie dostawcze / Podwozie
Cena87 822 zł - 148 461 zł (aktualizacja: 2016-10-01)92 127 zł - 112 668 zł (aktualizacja: 2017-01-01)
Emisja CO2177 g/km - 234 g/km177 g/km - 234 g/km
Żużycie paliwa6,1 L/100km - 8,6 L/100km6,1 L/100km - 8,6 L/100km
 

Polska: Nowoczesne auta dla policji

KWP w Olsztynie|
null
© Lancia
nullnullnullnull

Warmińsko-mazurscy policjanci otrzymali 12 nowoczesnych radiowozów. Już na dniach 6 modeli Lancia Delta oraz ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego pojawią się na drogach tego regionu Polski.

Warmińsko-mazurscy policjanci otrzymali 12 nowoczesnych radiowozów. 6 z nich to supernowoczesne Lancie Delta 844. Pojemność silnika takiego auta to 1910 cm, moc silnika 139,5KW, maksymalna prędkość 222 km/h. Każdy z tych samochodów ma zamontowany wideorejestrator oraz zestaw komputerowy z drukarką i oprogramowaniem. Dodatkowym wyposażeniem tych pojazdów są tablice świetlne służące do wysyłania poleceń typu „Jedź za mną”, „Stop Policja”, które umieszczone są za tylną szybą pojazdów.

Lancie Delta będą mogły rejestrować prędkość aut jadących przed, jak i za oznakowanym radiowozem. Dodatkowo policjanci będą nagrywać inne wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego. To skuteczne narzędzie w walce z drogowymi piratami trafi do policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz do komend miejskich w Olsztynie i Elblągu oraz do powiatowych w Ostródzie, Mrągowie i Giżycku.

Wartość jednego samochodu to koszt około 127 000 złotych.

Oprócz samochodów osobowych, policjanci otrzymali Fiaty Ducato 250, są to ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego (APRD). Te nowoczesne samochody mają przede wszystkim pomóc, w jak najlepszym wykonaniu czynności związanych z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia drogowego. Niewątpliwie przysłuży się temu niezbędne wyposażenie Fiatów Ducato. Wnętrze każdego z tych pojazdów jest podzielone na trzy przedziały: kabinę kierowcy, przedział biurowy ze stolikami pod komputer i szafkami, oraz przedział magazynowy (miejsce na dodatkowe wyposażenie – umywalkę oraz szafkę ubraniową).

Każdy ambulans ma na swoim pokładzie cyfrową kamerę, wózek do mierzenia odległości, zestaw znaków drogowych, walizkę medyczną, teleskopowy maszt oświetleniowy, lampę oświetleniową na statywie, oświetlenie zewnętrzne z trzech stron pojazdu, składany parawan do wykonywania oględzin, przyrząd do badania skuteczności hamowania, podnośnik samochodowy, nożyce hydrauliczne, drukarkę, skaner, kopiarkę, agregat prądotwórczy, tablicę ostrzegawczą „Policja uwaga wypadek”. Każdy z tych samochodów posiada niezależny system ogrzewania.   

Już za kilka dni pojazdy te trafią do jednostek w Elblągu, Olsztynie, Iławie, Nidzicy, Ostródzie i Szczytnie.  

Wartość jednego APRD to ponad 203 000 złotych.

Pojazdy warte ponad 1,7 mln zł zostały zakupione w 80% ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz w 20% ze środków własnych Policji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama