/  /  /  / Zabytkowe Fiaty 500 Topolino atrakcją w Krakowie
Fiat

Fiat

Zmień
Fiat to największy producent samochodów we Włoszech, a także jeden z sześciu największych na świecie. Mająca swoją siedzibę w Turynie firma jest właścicielem wielu innych marek, w tym Alfy Romeo i Abarth, czy też Ferrari. Znana jest jednak przede wszystkim za sprawą swoich niewielkich, popularnych samochodów osobowych oraz samochodów dostawczych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Zabytkowe Fiaty 500 Topolino atrakcją w Krakowie

FAP|
null
© FIAT
nullnull

W dniach 20-23 czerwca w Krakowie gościło 40 egzemplarzy dobrze znanego miłośnikom historii motoryzacji modelu Fiat 500 Topolino. Były to samochody wyprodukowane w latach 1937-1955.

Z Włoch przyjechało Topolino (500A) zarejestrowane 17 czerwca 1939 roku, którego właściciel mieszka w Neapolu. Topolino po przejechaniu całych Włoch (wyjazd 17 czerwca), potem Austrii i Słowacji, dotarło do Polski po pokonaniu 1800-kilometrowej trasy, którą musiało również przebyć w drodze powrotnej.

Najstarszym zaś wśród obecnych było czerwone Topolino z 1937 r. z Polski (jedyny przedstawiciel naszego kraju).

21 czerwca parada 40 historycznych Fiatów dzielnie przejechała z Krakowa do fabryki Fiat Auto Poland w Tychach, gdzie uczestnicy zlotu spotkali się z dyrektorem zakładów, Antonim Greniem. Na miejscu można było zobaczyć prowadzoną na poziomie światowym, według metodologii WCM produkcję samochodów: Fiat 500/500C; Abarth 500/500C, Lancia Ypsilon oraz Forda Ka.

Z fabryki kolumna Topolino przejechała ulicami Tychów na Plac Baczyńskiego, gdzie przez kilka godzin samochody były podziwiane przez tysiące mieszkańców miasta.

Późnym popołudniem Fiaty Topolino równie dzielnie wróciły do Krakowa.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama