/  /  /  / Polska: Akcja naprawcza Fiata Punto Evo
Fiat

Fiat

Zmień
Fiat to największy producent samochodów we Włoszech, a także jeden z sześciu największych na świecie. Mająca swoją siedzibę w Turynie firma jest właścicielem wielu innych marek, w tym Alfy Romeo i Abarth, czy też Ferrari. Znana jest jednak przede wszystkim za sprawą swoich niewielkich, popularnych samochodów osobowych oraz samochodów dostawczych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Polska: Akcja naprawcza Fiata Punto Evo

UOKIK|

Jak poinformowała firma Fiat Auto Poland, możliwość wystąpienia usterki w wybranych egzemplarzach modelu Punto Evo jest przyczyną rozpoczęcia na polskim rynku prewencyjnej akcji przywoławczej.

Firma Fiat Auto Poland powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w związku z możliwością wystąpienia usterki w wybranych egzemplarzach modelu Fiat Punto Evo zdecydowano się na rozpoczęcie prewencyjnej akcji przywoławczej.

Otóż w niektórych autach wyprodukowanych we Włoszech w okresie od października do listopada 2009 roku koncern nie może wykluczyć możliwości wystąpienia błędu w oprogramowaniu centralki poduszki powietrznej pasażera.

W wyniku tej wady poduszka powietrzna pasażera, po dezaktywacji jej przez użytkownika, może samoczynnie przełączyć się w stan aktywny, jeśli stacyjka będzie włączana i wyłączana za pomocą kluczyka w ciągu kilku sekund. Przypadek taki jest sygnalizowany na zestawie wskaźników poprzez wyłączenie się kontrolki, która sygnalizuje dezaktywację poduszki powietrznej.

Kampanią serwisową na rynku polskim objętych jest 25 egzemplarzy modelu Fiat Punto Evo.

Posiadacze pojazdów objętych kampanią zostaną powiadomieni listownie o problemie oraz zaproszeni do autoryzowanej stacji obsługi, w celu przeprogramowania centralki poduszki powietrznej pasażera.

Bliższe informacje w linku poniżej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama