/  /  /  / Polska: Akcja naprawcza Fiata
Fiat

Fiat

Zmień
Fiat to największy producent samochodów we Włoszech, a także jeden z sześciu największych na świecie. Mająca swoją siedzibę w Turynie firma jest właścicielem wielu innych marek, w tym Alfy Romeo i Abarth, czy też Ferrari. Znana jest jednak przede wszystkim za sprawą swoich niewielkich, popularnych samochodów osobowych oraz samochodów dostawczych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Polska: Akcja naprawcza Fiata

UOKIK|

Ewentualna usterka w wybranych egzemplarzach modelu Fiat Panda oraz Doblo jest przyczyną rozpoczęcia na naszym rynku prewencyjnej akcji przywoławczej.

Firma Fiat Auto Poland powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że ewentualna usterka w wybranych egzemplarzach modelu Fiat Panda (pojazdy wyprodukowane w czerwcu tego roku) jest przyczyną rozpoczęcia na naszym rynku prewencyjnej akcji przywoławczej.

Otóż producent nie może w przypadku tych aut do końca wykluczyć możliwości poluzowania się mocowania wałka kolumny kierowniczej. W konsekwencji może to doprowadzić do podniesienia poziomu hałasu wydawanego przez te części, a w skrajnym przypadku mogłaby pojawić się trudność w utrzymaniu prawidłowego toru jazdy.

Kampanią serwisową na rynku polskim objętych jest 8 sztuk Fiata Pandy (numery VIN patrz link poniżej).

Posiadacze pojazdów objętych kampanią zostaną powiadomieni listownie oraz zaproszeni do autoryzowanej stacji obsługi, gdzie dokonana zostanie kontrola śruby połączenia i ewentualna jej wymiana, na koszt producenta.

Kolejna ogłoszona właśnie akcja przywoławcza dotyczy wybranych egzemplarzy modelu Fiat Doblo (pojazdy wyprodukowane w okresie od września 2009 do lutego 2010). W tym przypadku zachodzi ewentualne podejrzenie o zastosowanie niewłaściwej obróbki drążka stabilizatora. Powstała usterka mogłaby potencjalnie spowodować trudności w utrzymaniu prawidłowego toru jazdy.

Kampanią serwisową na rynku polskim objętych jest 108 egzemplarzy modelu Fiat Doblo Panorama oraz 179 sztuk Fiata Doblo Cargo (numery VIN patrz link poniżej).

Również i w tym przypadku posiadacze pojazdów objętych kampanią zostaną powiadomieni listownie oraz zaproszeni do autoryzowanej stacji obsługi, gdzie dokonana zostanie wymiana drążka stabilizatora.

Bliższe informacje patrz link poniżej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Fiat

Reklama