/  /  /  / Nic nowego w sprawie ewentualnej przeprowadzki centrali Fiata do USA
Fiat

Fiat

Zmień
Fiat to największy producent samochodów we Włoszech, a także jeden z sześciu największych na świecie. Mająca swoją siedzibę w Turynie firma jest właścicielem wielu innych marek, w tym Alfy Romeo i Abarth, czy też Ferrari. Znana jest jednak przede wszystkim za sprawą swoich niewielkich, popularnych samochodów osobowych oraz samochodów dostawczych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nic nowego w sprawie ewentualnej przeprowadzki centrali Fiata do USA

Włoski koncern wydał krótki komunikat po ostatniej informacji Bloomberga, jakoby Fiat SpA rozważał ponoć pomysł przeniesienia swojej głównej siedziby do USA. Na te doniesienia zdążyło się już powołać szereg serwisów branżowych.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W komunikacie Fiat SpA datowanym na 16 maja napisano, że w całej historii nie pojawiły się żadne nowe fakty, a nawet sama agencja Bloomberg podkreśla, że "nie zapadła ostateczna decyzja w sprawie (lokalizacji) centrali, a pod uwagę bierze się również inne możliwości".

Cała sprawa, na której światowe media koncentrowały swoją uwagę przy kilku okazjach w ostatnim roku, nie jest obecnie "na tapecie", jak podkreślił niedawno sam prezes Marchionne.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama