/  /  /  / Grupa Fiata nagradza dzieci pracowników za wyniki w nauce
Fiat

Fiat

Zmień
Fiat to największy producent samochodów we Włoszech, a także jeden z sześciu największych na świecie. Mająca swoją siedzibę w Turynie firma jest właścicielem wielu innych marek, w tym Alfy Romeo i Abarth, czy też Ferrari. Znana jest jednak przede wszystkim za sprawą swoich niewielkich, popularnych samochodów osobowych oraz samochodów dostawczych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Grupa Fiata nagradza dzieci pracowników za wyniki w nauce

FAP|
null
© FAP
null

W Bielsku-Białej prezesi spółek Grupy FIAT S.p.A., Fiat Industrial oraz spółek joint-venture działających w Polsce wręczyli 100 dzieciom pracowników tych spółek nagrody za szczególne wyniki w nauce osiągnięte w okresie od VII 2011 r. do VI 2012 r.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W uroczystości, oprócz nagrodzonych i ich rodziców, udział wzięli przedstawiciele władz, świata nauki i instytucji lokalnych oraz kierownictwo spółek Fiata w Polsce.

Nagrody pieniężne, w tym roku wręczane już po raz siedemnasty, przyznane zostały w czterech  kategoriach:
- świadectwa dojrzałości (22 osoby)
- dyplomy licencjata (12 osób)  
- dyplomy inżyniera (11 osób)
- dyplomy ukończenia studiów wyższych z tytułem magistra lub lekarza (55 osób).

Łączna wartość przyznanych w tym roku nagród to 280 500 złotych.

W 1996 roku zarząd Fiat S.p.A. w Turynie ustanowił program nagród przyznawanych w oparciu o regulamin ogólny dzieciom pracowników spółek Fiata zarówno we Włoszech, jak i w innych krajach, w których Fiat odgrywa znaczącą rolę, pragnąc w ten sposób wyróżnić uczniów i studentów/dzieci pracowników koncernu Fiat osiągających szczególnie dobre wyniki w nauce.

Dotychczas w Polsce w siedemnastu edycjach konkursu przyznano 2 806 nagród (w tym: w kategorii świadectw dojrzałości - 784 nagrody, w kategorii dyplomów licencjata lub inżyniera - 655 nagród, w kategorii dyplomów magistra lub lekarza -1367 nagród) o łącznej wartości ponad 10,3 mln złotych.

Grupa Fiat jest w Polsce jednym z największych inwestorów zagranicznych oraz jednym z czołowych eksporterów. W roku ubiegłym wartość eksportu grupy wyniosła około 14,9 mld złotych. Obroty koncernu wyniosły 23,3 mld złotych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama