/  /  /  / Fiat 500L już w Ameryce
Fiat

Fiat

Zmień
Fiat to największy producent samochodów we Włoszech, a także jeden z sześciu największych na świecie. Mająca swoją siedzibę w Turynie firma jest właścicielem wielu innych marek, w tym Alfy Romeo i Abarth, czy też Ferrari. Znana jest jednak przede wszystkim za sprawą swoich niewielkich, popularnych samochodów osobowych oraz samochodów dostawczych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Fiat 500L już w Ameryce

FIAT|
null
© FIAT
null

23 maja statek cargo z pierwszymi 3 000 samochodami Fiat 500L przeznaczonymi na rynki Ameryki Północnej przybił do portu w Baltimore (USA), gdzie wykonał pierwszą dostawę. Następnie transport ruszył dalej i 26 maja dotarł do portu w Halifax (Kanada).

3 000 egzemplarzy Fiata 500L przetransportowano najpierw drogą kolejową z zakładu Kragujevac (Serbia) do portu Bar (Czarnogóra), gdzie 10 maja pojazdy zostały załadowane na statek cargo płynący do Ameryki.

Fiaty 500L, które dotarły do Ameryki Północnej, są wyposażone w nowy silnik 1.4 MultiAir Turbo o mocy 160 KM. Wspomniana jednostka napędowa, przeznaczona wyłącznie na ten rynek, oferuje najwyższy stosunek mocy do pojemności skokowej i najlepsze wartości mocy (160 KM) i momentu obrotowego(250 Nm) w swojej kategorii rynkowej.

Silnik pracuje razem z 6-biegową manualną skrzynią biegów lub z automatyczną 6-przekładniową skrzynią z podwójnym suchym sprzęgłem, która stanowi ekskluzywne wyposażenie w tej kategorii.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Fiat

Reklama