/  /  /  / Akcja przywoławcza u Fiata
Fiat

Fiat

Zmień
Fiat to największy producent samochodów we Włoszech, a także jeden z sześciu największych na świecie. Mająca swoją siedzibę w Turynie firma jest właścicielem wielu innych marek, w tym Alfy Romeo i Abarth, czy też Ferrari. Znana jest jednak przede wszystkim za sprawą swoich niewielkich, popularnych samochodów osobowych oraz samochodów dostawczych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Akcja przywoławcza u Fiata

UOKIK|

Jak poinformowała firma Fiat Auto Poland, wybrane egzemplarze modelu Grande Punto, Grande Punto Evo, Grande Punto Van oraz Grande Punto Evo Van mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji przywoławczej.

Zgodnie z informacją przekazaną do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Fiat Auto Poland, wybrane egzemplarze modelu Fiat Grande Punto, Grande Punto Evo, Grande Punto Van oraz Grande Punto Evo Van mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie prewencyjnej akcji przywoławczej.

Otóż jak poinformował koncern, w niektórych samochodach możliwe jest teoretycznie niezgodne ułożenie wiązki ABS. Wiązka przewodów może być zgnieciona przez obejmę mocującą podstawę akumulatora i w konsekwencji, po jakimś czasie ulec uszkodzeniu, co potencjalnie stanowi ryzyko zwarcia. W sytuacjach ekstremalnych występuje potencjalnie ryzyko powstania pożaru.

Na polskim rynku akcją przywoławczą objętych jest 1 535 samochodów (lista VIN patrz tutaj). Generalny importer nie posiada żadnych informacji na temat jakichkolwiek zaistniałych wypadków z uszczerbkiem dla zdrowia.

Wszyscy klienci, który zakupili samochody objęte wspomnianą akcją naprawczą, są powiadamiani przez autoryzowanych partnerów indywidualnymi listami i wzywani do autoryzowanych serwisów w celu dokonania kontroli i ewentualnego poprawnego ułożenia przewodów ABS.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama