/  /  /  /  / Ciekawa aplikacja o silniku TwinAir
Fiat 500C

Fiat 500C

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Mini
Cena51 400 zł - 82 500 zł (aktualizacja: 2017-05-11)
Emisja CO299 g/km - 119 g/km
Żużycie paliwa3,5 L/100km - 5,1 L/100km
 

Ciekawa aplikacja o silniku TwinAir

Producent|

Fiat potwierdza swoje zainteresowanie nowymi trendami świata cyfrowego i wprowadza na rynek swoją pierwszą aplikację na urządzenie iPad poświęconą dwucylindrowemu silnikowi TwinAir.

Fiat potwierdza swoje zainteresowanie nowymi trendami świata cyfrowego i wprowadza na rynek swoją pierwszą aplikację na urządzenie iPad poświęconą dwucylindrowemu silnikowi TwinAir, stworzonemu przez Fiat Powertrain Technologies. Silnik ten montowany jest obecnie w modelach Fiat 500 i Fiat 500C.

Dostępna w przyszłości także na urządzenie iPhone, nowa aplikacja jest oferowana bezpłatnie i jest jedną z najbardziej innowacyjnych dostępnych aktualnie w Apple Store - sklepie internetowym firmy Apple. Ponadto, dokładnie tak jak silnik TwinAir jest owocem technologii Made in Italy, aplikacja 500 TwinAir jest w 100% włoska, ponieważ została opracowana przez włoski zespół z agencji Applix.

Aktualnie proponowana w języku angielskim (do końca października pojawią się także wersje: włoska, francuska, hiszpańska i niemiecka), ta oryginalna aplikacja pozwala na odkrycie, w sposób zabawny i interaktywny innowacyjnych cech silnika: ekologii, oszczędności, osiągów i najnowszych rozwiązań technologicznych zgromadzonych w tym klejnocie technologii motoryzacyjnej, który staje się nowym punktem odniesienia w tej dziedzinie. Wystarczy pomyśleć, że TwinAir o mocy 85 KM to silnik benzynowy z turbiną z najniższym poziomem emisji CO2 na świecie: 92 g/km ze skrzynią zrobotyzowaną Dualogic i 95 g/km ze skrzynią manualną.

Dwa typy nawigowania są dostępne dla użytkownika: jeden bardziej tradycyjny z serią kart do przeglądania i drugi gdzie sam silnik jest trójwymiarowy i staje się interaktywnym menu. W aplikacji, Fiat umożliwia przejrzenie za pomocą interaktywnej linii czasu swoich innowacji technologicznych, które były punktami zwrotnymi w poszukiwaniu ekologicznych rozwiązań (od silnika Fire do Common Rail, od MultiJet do najnowszego MultiAir), pozwalając w ten sposób prześledzić kamienie milowe, który prowadziły do narodzin silnika TwinAir.

W specjalnie przeznaczonej do tego sekcji, użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej o innowacjach Fiata w zakresie ekologii i dominacji firmy na tym polu. Od roku 2007, spośród dziesięciu marek motoryzacyjnych najlepiej sprzedających się w Europie, Fiat Automobiles jest marką, która odnotowała najniższy średni poziom emisji CO2 w sprzedanych samochodach (w pierwszym półroczu roku 2010 jest on na poziomie 123,5 g/km). Jest to rekord uznany także przez JATO, światowego lidera w dziedzinie doradztwa i badań z zakresu motoryzacji.

Ponadto dzięki aplikacji 500 TwinAir możliwe jest "zwiedzenie" silnika od wewnątrz, rozmontowując go kawałek po kawałku, podczas gdy w sekcji o nazwie Discovery Deck, można dowiedzieć się o wszystkim co czyni tę jednostkę napędową prawdziwym klejnotem technologicznym. Jest tam także zabawna parodia gry video Pong z lat 70, która pokazuje jak TwinAir - dzięki swoim osiągom w dziedzinie spalania, emisji i osiągów - wygrywa z silnikami 4-cylindrowymi. Przykład? Jeżeli porównamy silnik 1,4 o mocy 100 KM z 0,9 TwinAir o mocy 85 KM, TwinAir ma wyższy moment obrotowy o 25% (przy 2000 obr./min.) a spalanie jest niższe o 30%. To wszystko przy jednoczesnej przyjemności z jazdy i redukcji szkodliwych emisji.

Dostępne są również inne gry, między innymi symulator jazdy Fiatem 500 TwinAir, a także hołd naprawdę szczególnemu brzmieniu tego dwucylindrowego silnika, który przypomina miłe dla ucha brzmienie dwucylindrowego Fiata 500 z roku 1957 nagrane w akompaniamencie gitary 1934 Fender Stratocaster, instrumentu równie kultowego i ponadczasowego jak Fiat 500.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama