/  /  /  / Michelin dla najmocniejszego Ferrari
Ferrari

Ferrari

Zmień
Historia marki Ferrari rozpoczyna się w roku 1929, kiedy to Enzo Ferrari postanawia otworzyć stajnie wyścigową o nazwie Scuderia Ferrari. W niewielkim warsztacie konstruował i serwisował swoje pierwsze samochody.
Dowiedz się więcej o marce
 

Michelin dla najmocniejszego Ferrari

Michelin|
null
© Ferrari
null

Jako najmocniejsze Ferrari w historii, F12berlinetta zostanie wyposażone w sprawdzone na torze wyścigowym najszybsze na świecie produkowane seryjnie opony Michelin Pilot Super Sport.

Marka Ferrari, po wcześniejszej współpracy z Michelin dotyczącej zaprojektowania opon dla modeli 599 GTO i FF, wybrała Michelin jako jednego z dostawców pierwszego wyposażenia dla nowego F12berlinetta.

Dzięki technologiom opracowanym w Centrum Badawczo-Rozwojowym Michelin opony są dostosowane do współpracy z silnikiem 6262cc V12 740 KM, w który wyposażona jest F12berlinetta.

Opony Michelin zaprojektowane dla najmocniejszego w historii Ferrari zawdzięczają swoje osiągi doświadczeniom konstruktowrów zdobytym w najbardziej wymagających zawodach świata. Zalicza się do nich m.in. 24-godzinny wyścig Le Mans, w którym Michelin zwyciężył 14 razy z rzędu.

Technologie rozwinięte na torze wyścigowym zostały przeniesione do opon używanych na drogach, jak w przypadku Michelin Pilot Super Sport.

Rozmiary Michelin Pilot Super Sport przeznaczone dla nowego F12berlinetta to: 255/35 ZR 20 na przód i 315/35 ZR 20 na tył.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama