/  /  /  /  / Opony Bridgestone do nowego Ferrari F12berlinetta
Ferrari F12berlinetta

Ferrari F12berlinetta

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Super Luksusowe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Opony Bridgestone do nowego Ferrari F12berlinetta

Bridgestone|
null
© Ferrari
null

Bridgestone opracował nowe opony sportowe Potenza S007, które są montowane jako pierwsze wyposażenie w modelu Ferrari F12berlinetta z 2013 roku. Dostawy opon w rozmiarze 255/35 ZR20 do fabryki Ferrari we włoskim Maranello rozpoczęły się już w maju.

Model S007 opracowano specjalnie do szybkich, wyczynowych aut, które wymagają ekstremalnej odporności opon na siły boczne ze względu na sportowe osiągi pojazdu. Wzór bieżnika składa się ze sztywnych klocków zapewniających doskonałą sterowność i niezrównaną przyczepność na suchej nawierzchni.

Szeroki bieżnik zewnętrzny wraz ze specjalnie dopasowaną strukturą karkasu zapewniają maksymalną przyczepność przy pokonywaniu zakrętów, nawet przy największym obciążeniu.

Opony S007 będą montowane w modelu F12berlinetta zarówno w wersji konwencjonalnej, jak i w wersji Run-Flat.

Nowe Ferrari F12berlinetta z pewnością stanowi wyzwanie dla producentów opon. Model ten zapoczątkowuje nową generację 12-cylindrowych Ferrari, zapewniając niespotykane dotąd osiągi (0–200 km/h w 8,5 sekundy, maksymalna prędkość ponad 340 km/h, czas okrążenia na torze Fiorano: 1’23”).

Inżynierowie Bridgestone stworzyli opony Potenza S007, opierając się na technologiach konstrukcyjnych i materiałowych opracowanych podczas 14 sezonów wyścigów Formuły 1 FIA, do których firma Bridgestone była oficjalnym dostawcą opon.

Aby spełnić wymagania Ferrari dotyczące większej oszczędności paliwa, technologie te zostały połączone z zaawansowaną wiedzą firmy na temat opon na poziomie cząsteczkowym. Wiedza ta pozwoliła zoptymalizować mieszankę i reakcje zachodzące między węglem, krzemionką a gumą w sposób obniżający opór toczenia i zużycie paliwa.

Bridgestone opracowuje opony do Ferrari i dostarcza ogumienie na pierwsze wyposażenie do aut zjeżdżających z taśmy w Maranello od czasu modelu Ferrari 348 z 1990 roku. Wiele sztandarowych modeli Ferrari zostało wyposażonych w opony Bridgestone.

Bridgestone dostarczał także opony wyścigowe Potenza F1 zespołowi Scuderia Ferrari Formula 1 w latach 1999-2010, a więc w okresie, gdy team Scuderia Ferrari ośmiokrotnie zdobył mistrzostwo świata Formuły 1 w kategorii konstruktorów i siedmiokrotnie zdobył mistrzostwo świata kierowców.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Ferrari F12berlinetta