/  /  / 458 Italia
Ferrari 458 Italia

Ferrari 458 Italia

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Super Luksusowe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 
Ferrari Italia
© Ferrari
Ferrari ItaliaFerrari ItaliaFerrari ItaliaFerrari Italia
Ferrari to marka ceniona za produkcję sportowych samochodów, oraz za udział w wyścigach formuły 1. Jej sportowe aspiracje ma utrzymywać model 458 Italia, zaprezentowany na wrześniowych targach motoryzacyjny we Frankfurcie  w roku 2009, jako następca modelu F430. Nadwozie zostało zaprojektowane przez słynne włoskie studio projektowe Pininfarina. Wytwarzany w jedynej fabryce Ferrari usytuowanej w miejscowości Maranello we Włoszech, model Italia 458 mierzy 4527mm długości przy rozstawie osi wynoszącym 2650mm, 1213mm wysokości, oraz 1937mm szerokości. Pomimo sporych rozmiarów auto waży jedynie 1380kg, co jest zasługą zastosowania lekkich materiałów konstrukcyjnych. Wiele rozwiązań użytych w tym modelu pochodzi z technologii stosowanej w formule 1, jak np. dwa ruchome skrzydła umieszczone za przednim grillem, które pozwalają zwiększyć docisk aerodynamiczny przy większych prędkościach. Muskularne przednie błotniki nie tylko dodają autu agresywności, lecz spełniają ważną funkcję redukując tworzenie się ciśnienia w nadkolach. Dopełnieniem stylistycznej wizji Pininfariny, są tylne pojedyncze świata, oraz potrójny centralny wydech. Także wnętrze samochodu zostało zaprojektowane według nowej wizji. Wszelkie najważniejsze funkcje samochodu są sterowane za pomocą przycisków umieszczonych na kierownicy.

Ośmiocylindrowy, wolnossący silnik zamontowany centralnie, o pojemności 4.5l produkuje 570KM, oraz 540Nm, co pozwala osiągnąć pierwsze 100km/h w czasie 3.4 s i prędkość maksymalną wynoszącą 325km/h. Moc przenoszona jest na tylne kola za pośrednictwem 7 biegowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów, która została zaprojektowana specjalnie dla tego modelu.  Do charakterystyki silnika został dostosowany układ kierowniczy, który stał się jeszcze bardziej bezpośredni, gdyż  pomiędzy skrajnymi położeniami kierownicy są teraz tylko 2 obroty. Za sprawne hamowanie odpowiedzialne są węglowo-ceramiczne hamulce firmy Brembo, wyposażone w 6 tłoczkowe zaciski z przodu i 4 tłoczkowe z tyłu oraz system, który po puszczeniu pedału gazu powoduje automatyczne zbliżenie klocków do tarczy zmniejszając tym samym czas upływający od naciśnięcia pedału hamulca do zaciśnięcia się klocków.
  
Do głównych konkurentów Ferrari 458 Italia, można zaliczyć :Lamborghini Gallardo Superleggera, McLaren MP4-12C, Porsche 997 Turbo.
 

458 Italia najczęściej porównywana z

Aston Martin V12 Vantage
Aston Martin V12 Vantage
Bentley Continental
Bentley Continental
Ferrari California
Ferrari California
Lamborghini Aventador
Lamborghini Aventador
Maserati GranTurismo
Maserati GranTurismo
Nissan GT-R
Nissan GT-R
Porsche 911
Porsche 911
Reklama