/  /  /  / W Europie Dodge Caliber idzie jak woda
Dodge

Dodge

Zmień
Dodge to jedna z wielu amerykańskich marek, która pochodzi z centrum przemysłu motoryzacyjnego USA, Detroit w stanie Michigan. Jest to również marka wchodząca w skład korporacji Chrysler, produkująca zarówno samochody osobowe, jak i terenowe, pick-upy i vany. Część modeli Dodge’a ma swoje odpowiedniki w gamie Chryslera, różniące się jedynie wyposażeniem.
Dowiedz się więcej o marce
 

W Europie Dodge Caliber idzie jak woda

Auto Week, 6 września 2006 (Jason Stein, Harald Hamprecht Automotive News Europe)|
null
© Dodge
null

W pierwszym okresie sprzedaży modelu Caliber na rynku europejskim marka Dodge ma powody do zadowolenia. W niektórych krajach klienci muszą czekać nawet sześć miesięcy na odbiór zamówionego samochodu.

„Nie docenialiśmy zainteresowania, jakim cieszyć się będzie ten produkt - przyznał w wywiadzie dla magazynu „Automotive News Europe” Thomas Hausch, pełniący funkcję dyrektora ds. sprzedaży międzynarodowej i marketingu. W ciągu trzech pierwszych miesięcy od premiery handlowej na kupno Dodge Caliber zdecydowało się w Europie Zachodniej 3 238 klientów. Dla porównania, w całym roku 2005 sprzedaż samochodów Dodge w tym regionie wyniosła 311 egzemplarzy.

Thomas Hausch zaznaczył, że marka Dodge realizuje agresywną strategię cenową, a niemałym sukcesem okazała się zakrojona na coraz szerszą skalę w Europie sprzedaż samochodów tej marki obok produktów Chrysler i Jeep.

W Niemczech Dodge Caliber jest do kupienia od 14 990 EUR, a w Polsce - od 59 000 zł.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama