/  /  /  / Najbezpieczniejsze pojazdy roku modelowego 2007 wg NHTSA
Dodge

Dodge

Zmień
Dodge to jedna z wielu amerykańskich marek, która pochodzi z centrum przemysłu motoryzacyjnego USA, Detroit w stanie Michigan. Jest to również marka wchodząca w skład korporacji Chrysler, produkująca zarówno samochody osobowe, jak i terenowe, pick-upy i vany. Część modeli Dodge’a ma swoje odpowiedniki w gamie Chryslera, różniące się jedynie wyposażeniem.
Dowiedz się więcej o marce
 

Najbezpieczniejsze pojazdy roku modelowego 2007 wg NHTSA

DaimlerChrysler Automotive Polska|

Amerykańska rządowa agencja ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego NHTSA potwierdziła, iż pięciogwiazdkową ocenę za wyniki testów zderzeniowych czołowych i bocznych uzyskały 24 pojazdy, oferowane na rynku jako modele roku 2007 (MY 2007). Jest to najwyższa ocena, jaka może być przyznana przez NHTSA w ramach programu NCAP oceny bezpieczeństwa zderzeniowego pojazdów fabrycznie nowych.

Ocenę pięciogwiazdkową otrzymało siedem 4-drzwiowych samochodów osobowych, w tym Dodge Caliber. Najwyższą ocenę NHTSA za bezpieczeństwo na wszystkich miejscach siedzących otrzymało także 17 czterodrzwiowych pojazdów typu SUV, w tym Dodge Nitro, Jeep Grand Cherokee.

System ocen (od najniższej 1-gwiazdkowej do najwyższej 5-gwiazdkowej) stosowany przez NHTSA uważany jest za „przyjazny dla konsumenta” i umożliwia łatwe porównanie przewidywanego poziomu bezpieczeństwa testowanych pojazdów. Począwszy od września 2007 roku, wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w USA będą znakowane naklejkami podającymi ilość gwiazdek za bezpieczeństwo, przyznawanych przez NHTSA w imieniu rządu federalnego.

Wyniki ocen dla modeli roku 2007, a także za lata poprzednie, dostępne są na stronie internetowej podanej poniżej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama