/  /  /  / Dodge Journey wśród najbezpieczniejszych pojazdów Ameryki
Dodge

Dodge

Zmień
Dodge to jedna z wielu amerykańskich marek, która pochodzi z centrum przemysłu motoryzacyjnego USA, Detroit w stanie Michigan. Jest to również marka wchodząca w skład korporacji Chrysler, produkująca zarówno samochody osobowe, jak i terenowe, pick-upy i vany. Część modeli Dodge’a ma swoje odpowiedniki w gamie Chryslera, różniące się jedynie wyposażeniem.
Dowiedz się więcej o marce
 

Dodge Journey wśród najbezpieczniejszych pojazdów Ameryki

Dodge|
null
© Dodge
null

Dodge Journey model 2010 otrzymał tytuł ‘Top Safety Pick’ w klasyfikacji amerykańskiego Instytutu Bezpieczeństwa Drogowego IIHS.

„Kolejny tytuł Top Safety Pick dla Chrysler Group to nie tylko wyróżnienie dla samochodu Dodge Journey ale także dla całej firmy - powiedział Scott Kunselman, wiceprezes ds. inżynierii Chrysler Group LLC. „Uznanie dla naszych produktów ze strony IIHS to dowód na wiodącą rolę Chryslera w dziedzinie ochrony pasażerów i nowoczesnej inżynierii pojazdów.”  

Dodge Journey 2010 reprezentuje podejście do problematyki bezpieczeństwa w sposób dwojaki: od strony biernej, w postaci napinaczy i ograniczników napięcia pasów bezpieczeństwa, standardowych poduszek powietrznych czy  poduszek kurtynowych oraz czynnej, w postaci rozwiązań zapobiegających wypadkom i kolizjom drogowym, m.in. seryjnego systemu elektronicznej stabilizacji toru jazdy (ESC).

„Dodge Journey plasuje się na czele swej klasy pod względem bezpieczeństwa - mówi szef IIHS Adrian Lund. „Top Safety Pick to nasze najwyższe wyróżnienie, które przyznajemy tylko pojazdom zapewniającym najlepszą ochronę całościową i wyposażonym w kontrolę stabilności toru jazdy pozwalającą zapobiegać wielu zderzeniom.”

Standardowe wyposażenie crossovera Dodge Journey 2010 obejmuje m.in. ESC z systemem kontroli trakcji, ABS i wspomaganie hamowania awaryjnego, aktywne zagłówki dla kierowcy i przedniego pasażera, zaawansowane poduszki powietrzne czołowe i boczne poduszki fotelowe.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama