/  /  /  / Dodge Dart sprawdzony w amerykańskich testach zderzeniowych
Dodge

Dodge

Zmień
Dodge to jedna z wielu amerykańskich marek, która pochodzi z centrum przemysłu motoryzacyjnego USA, Detroit w stanie Michigan. Jest to również marka wchodząca w skład korporacji Chrysler, produkująca zarówno samochody osobowe, jak i terenowe, pick-upy i vany. Część modeli Dodge’a ma swoje odpowiedniki w gamie Chryslera, różniące się jedynie wyposażeniem.
Dowiedz się więcej o marce
 

Dodge Dart sprawdzony w amerykańskich testach zderzeniowych

null
© Dodge
null

Dodge Dart, a więc pierwszy model będący efektem bliskiej współpracy specjalistów Fiat SpA oraz Chrysler Group LLC, został poddany testom zderzeniowym według wytycznych amerykańskiego instytutu bezpieczeństwa IIHS.

Dodge Dart uzyskał w tych testach najwyższą rekomendację Top Safety Pick 2012, podobnie jak takie modele jak Lexus ES, Hyundai Santa Fe oraz Subaru XV Crosstrek.

Specjaliści z IIHS wystawili Dartowi maksymalną ocenę "Good" podczas testów, które w warunkach laboratoryjnych odtwarzają i symulują dachowanie auta, uderzenie w bok oraz w tył pojazdu, jak również uderzenie czołowe tylko niewielką częścią przodu pojazdu.

Dodge Dart 2013, który w gamie amerykańskiej marki zajął miejsce modelu Caliber, posiada 60 systemów bezpieczeństwa, których zadaniem jest spokój ducha kierowcy i pasażerów podczas jazdy. Fundamentem jest skorupa karoserii wykonana w 68% ze stali o dużej wytrzymałości (jeden z najwyższych wskaźników w skali przemysłu samochodowego).

Jej uzupełnieniem są elementy bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego, m.in. niespotykany w tym segmencie układ współpracujących ze sobą 10 standardowych poduszek powietrznych: dwustopniowe adaptacyjne, samo-opróżniające się poduszki przednie kierowcy i pasażera, boczne poduszki fotelowe dla kierowcy i pasażera chroniące miednicę oraz klatkę piersiową, dwie tylne poduszki powietrzne chroniące miednicę pasażerów, przednie poduszki kolanowe kierowcy i pasażera oraz pełnowymiarowe boczne poduszki kurtynowe.

Model Dart 2013 wyposażony jest ponadto w aktywne zagłówki przednich foteli, dostępny opcjonalnie system detekcji martwych pól widzenia oraz ruchu przecinającego drogę cofania, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa dla wszystkich pięciu siedzeń oraz napinacze wstępne i aktywne zwalniacze napięcia pasów bezpieczeństwa przednich foteli. Wszystkie trzy miejsca z tyłu posiadają zaczepy do montowania fotelików dziecięcych (LATCH).

Dodge Dart to już dwunasty model z gamy Chrysler Group, który otrzymał najwyższą rekomendację w dziedzinie bezpieczeństwa Top Safety Pick 2012.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama