/  /  /  / Dodge Dart rozpędza sprzedaż marki
Dodge

Dodge

Zmień
Dodge to jedna z wielu amerykańskich marek, która pochodzi z centrum przemysłu motoryzacyjnego USA, Detroit w stanie Michigan. Jest to również marka wchodząca w skład korporacji Chrysler, produkująca zarówno samochody osobowe, jak i terenowe, pick-upy i vany. Część modeli Dodge’a ma swoje odpowiedniki w gamie Chryslera, różniące się jedynie wyposażeniem.
Dowiedz się więcej o marce
 

Dodge Dart rozpędza sprzedaż marki

Chrysler Group|
null
© Dodge
nullnull

Sierpień przyniósł dobre wyniki sprzedaży marki Dodge w Stanach Zjednoczonych. Jest to po części zasługa udanego startu modelu Dodge Dart, który powstał dzięki współpracy konstruktorów z USA oraz włoskiego Fiata.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W sierpniu, a więc dopiero w trzecim miesiącu sprzedaży, wolumen modelu Dodge Dart przekroczył poziom 3 000 egzemplarzy. To aż o 294% więcej niż jeszcze miesiąc wcześniej.

Dart powstaje w gruntownie zmodernizowanych zakładach Belvidere w stanie Illinois, które sukcesywnie zwiększają produkcję tego auta.

Dodatkowym wsparciem dla sprzedaży Darta będzie ruszająca w tym miesiącu pełna, wielopłaszczyznowa kampania marketingowa.

Nowy Dodge Dart czyli Alfa po amerykańsku

Łącznie Dodge był najchętniej kupowaną marką samochodów w portfolio Chrysler Group LLC za sierpień (47 300 sztuk; +13%).

Od początku bieżącego roku wolumen marki Dodge przekroczył w USA łącznie 344 500 egzemplarzy (+13%).

Po raz ostatni model noszący nazwę Dart oferowany był w gamie Dodge'a w USA ponad 35 lat temu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama