/  /  /  / Amerykańskie vany z możliwą usterką
Dodge

Dodge

Zmień
Dodge to jedna z wielu amerykańskich marek, która pochodzi z centrum przemysłu motoryzacyjnego USA, Detroit w stanie Michigan. Jest to również marka wchodząca w skład korporacji Chrysler, produkująca zarówno samochody osobowe, jak i terenowe, pick-upy i vany. Część modeli Dodge’a ma swoje odpowiedniki w gamie Chryslera, różniące się jedynie wyposażeniem.
Dowiedz się więcej o marce
 

Amerykańskie vany z możliwą usterką

UOKIK|

Jak poinformowała firma Fiat Auto Poland, wybrane egzemplarze modelu Dodge Grand Caravan oraz Chrysler Town & Country mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie stosownej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Fiat Auto Poland, w niektórych egzemplarzach modelu Dodge Grand Caravan oraz Chrysler Town & Country (auta wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych w 2008 roku) zachodzi podejrzenie, że na moduł systemu monitorowania bezpieczeństwa pasażerów mogłaby teoretycznie przedostawać się woda przeciekająca poprzez pierścień uszczelniający odprowadzania wody z układu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji powietrza (HVAC).

Producent nie wyklucza, że woda znajdująca się w module systemu ORC mogłaby spowodować zaświecenie się lampki ostrzegawczej poduszki powietrznej i/lub niespodziewane otwarcie poduszki powietrznej bez ostrzeżenia.

Na rynku polskim omawianą kampanią naprawczą objęte są 282 samochody (lista numerów VIN patrz tutaj).

Wszyscy klienci, który zakupili samochody objęte akcją naprawczą, są powiadamiani indywidualnymi listami i wzywani do autoryzowanych serwisów w celu kontroli i ewentualnego dokonania stosownej naprawy.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Fiat Auto Poland (adres: ul. Komorowicka 79, 43-300 Bielsko-Biała; tel.: Zielona Linia - 00800 3428 0000; www.fiat.pl, www.jeep.pl, www.chrysler.pl).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama