/  /  /  / Polska: Akcja naprawcza Dodge
Dodge

Dodge

Zmień
Dodge to jedna z wielu amerykańskich marek, która pochodzi z centrum przemysłu motoryzacyjnego USA, Detroit w stanie Michigan. Jest to również marka wchodząca w skład korporacji Chrysler, produkująca zarówno samochody osobowe, jak i terenowe, pick-upy i vany. Część modeli Dodge’a ma swoje odpowiedniki w gamie Chryslera, różniące się jedynie wyposażeniem.
Dowiedz się więcej o marce
 

Polska: Akcja naprawcza Dodge

UOKIK|

Ewentualna możliwość wystąpienia usterki w wybranych egzemplarzach modelu Dodge Caliber jest przyczyną rozpoczęcia na naszym rynku prewencyjnej akcji przywoławczej.

Firma Chrysler Group LLC powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że ewentualna możliwość wystąpienia usterki w wybranych egzemplarzach modelu Dodge Caliber jest przyczyną rozpoczęcia na naszym rynku prewencyjnej akcji przywoławczej.

Otóż w wybranych egzemplarzach koncern nie może do końca wykluczyć spowodowanego eksploatacją zatarcia pedału przyspieszenia. Jednakże wszystkie samochody objęte wspomnianą akcją posiadają system ETC (elektroniczne sterowanie przepustnicą), który powoduje, że naciśnięcie pedału hamulca dezaktywuje sygnał z elektronicznego pedału gazu i nie pozwala na wzrost obrotów silnika.

Na rynku polskim kampanią nawrotową objętych jest 12 egzemplarzy Dodge Caliber (numery VIN patrz link poniżej).

Koncern powiadomił autoryzowanych dealerów i serwisy Chrysler, Jeep i Dodge, natomiast ci listami informują klientów o akcji serwisowej i zapraszają na bezpłatną naprawę.

Bliższe informacje w linku poniżej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama