/  /  /  / Dodge opuszcza Nascar
Dodge

Dodge

Zmień
Dodge to jedna z wielu amerykańskich marek, która pochodzi z centrum przemysłu motoryzacyjnego USA, Detroit w stanie Michigan. Jest to również marka wchodząca w skład korporacji Chrysler, produkująca zarówno samochody osobowe, jak i terenowe, pick-upy i vany. Część modeli Dodge’a ma swoje odpowiedniki w gamie Chryslera, różniące się jedynie wyposażeniem.
Dowiedz się więcej o marce
 

Dodge opuszcza Nascar

Dodge po zakończeniu tego sezonu opuszcza najbardziej znaną w USA serię wyścigową- Nascar.

Obecny sezon jest również ostatnim, w którym kierowcy będą mogli korzystać z technologii  Dodge dla wyścigów samochodowych. Po tym okresie wszystkie kontrakty zostaną rozwiązane. Jednym zespołem związanym z kontraktem jest Penske Racine

Prze prawie pół roku analizowaliśmy wszystkie możliwe wyjścia z sytuacji, jednak z bólem serca doszliśmy do wniosku że jednym rozwiązaniem jest wycofanie się z wyścigów Nascar- oświadczył Ralf Gilles  Prawie pół roku analizowaliśmy różne możliwości - powiedział Ralph Gilles - Po tym czasie z bólem muszę przyznać, że nie ma innego wyjścia. Wycofujemy się z wyścigów NASCAR z ciężkim sercem i jest to dla nas bolesne.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama