/  /  /  / Akcja naprawcza Dodge Journey
Dodge

Dodge

Zmień
Dodge to jedna z wielu amerykańskich marek, która pochodzi z centrum przemysłu motoryzacyjnego USA, Detroit w stanie Michigan. Jest to również marka wchodząca w skład korporacji Chrysler, produkująca zarówno samochody osobowe, jak i terenowe, pick-upy i vany. Część modeli Dodge’a ma swoje odpowiedniki w gamie Chryslera, różniące się jedynie wyposażeniem.
Dowiedz się więcej o marce
 

Akcja naprawcza Dodge Journey

UOKIK|

Jak poinformowała firma Fiat Auto Poland, wybrane egzemplarze modelu Dodge Journey mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji przywoławczej.

Zgodnie z informacją przekazaną do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Fiat Auto Poland, wybrane egzemplarze modelu Dodge Journey JC (patrz tutaj) mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie prewencyjnej akcji przywoławczej.

Otóż w przypadku niektórych egzemplarzy zachodzi podejrzenie, że wiązki elektryczne przednich drzwi mogą ewentualnie ulec zmęczeniu i przełamaniu. Przełamane przewody elektryczne mogą spowodować przerwę w obwodzie czujników zderzenia bocznego, które ulokowane są w drzwiach przednich. W konsekwencji może to prowadzić do świecenia się lampki kontrolnej poduszek powietrznych oraz do utraty zdolności odczytywania sygnału z czujników bocznego zderzenia. Wadliwe wiązki elektryczne muszą zostać wymienione.

Chrysler Group LLC ogłosił akcję naprawczą K07 polegającą na dokonaniu kontroli samochodów objętych akcją i wymianie wiązek elektrycznych przednich drzwi. Firma Fiat Auto Poland powiadomiła wszystkich swoich autoryzowanych dealerów i serwisy Chrysler, Jeep i Dodge o powyższej sytuacji, przesyłając szczegółową instrukcję postępowania i naprawy.

Wszyscy klienci, który zakupili samochody objęte wspomnianą akcją naprawczą, są powiadamiani przez autoryzowanych partnerów indywidualnymi listami i wzywani do autoryzowanych serwisów w celu dokonania bezpłatnej naprawy.

Za przebieg akcji odpowiedzialni są autoryzowani dealerzy i serwisy Chrysler, Jeep i Dodge. Czas trwania akcji jest nieograniczony.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama