/  /  /  / Dacia Lodgy doceniona we Francji
Dacia

Dacia

Zmień
Dacia to rumuńska marka samochodów osobowych, która od chwili powstania miała ścisłe powiązania z Renault. Oferuje auta w przystępnej cenie, charakteryzujące się nowoczesną technologią zaczerpniętą od swojego francuskiego właściciela.
Dowiedz się więcej o marce
 

Dacia Lodgy doceniona we Francji

Dacia|
null
© Dacia
null

Jury złożone z profesjonalistów przyznało Dacii Lodgy (wersja 1.5 dCi Laureate) nagrodę "Trophee de L'Argus" w kategorii samochodów rodzinnych. Po Dusterze w 2011 roku Dacia zdobyła tę francuską nagrodę drugi rok z rzędu.

Dacia Lodgy zdobyła nagrodę "Trophee de L'Argus" w kategorii samochodów rodzinnych. Podstawowymi kryteriami branymi pod uwagę były stosunek ceny do przestronności i świadczeń, koszt utrzymania samochodu w przeliczeniu na kilometr, niespotykany w tej kategorii (0,25 EUR na kilometr na podstawie 25 000 km rocznie w ciągu trzech lat), wartość rezydualna (49% na podstawie 25 000 km rocznie w ciągu trzech lat). Aspekty praktyczne, jakimi wykazała się Dacia Lodgy, przekonały jury.

Jury przyznające nagrody "Trophee de L'Argus" złożone było z ekspertów, dziennikarzy i ze specjalistów ds. badań rynkowych. Na czele jury stała Alexandrine Breton des Loys, prezes Grupy Argus. O nagrodę mogły ubiegać się wszystkie modele, które weszły na rynek w bieżącym roku.

Podczas posiedzeń redakcji wybrano listę 5 samochodów, laureaci zostali wyłonieni w ostatnim głosowaniu.

Dacia Lodgy, przedstawiona publiczności na targach Genewa 2012, jest pierwszym rodzinnym vanem w ofercie omawianej marki. Wzorując się na innych modelach Dacii, Lodgy oferuje przestronność rodzinnych vanów z segmentu C za cenę z niższego segmentu. Stosunek ceny do przestronności jest bezkonkurencyjny.

Dacia Lodgy oferowana jest w wersji z 5 i 7 miejscami do wyboru. Przestronność, a dokładniej dwa miejsca w trzecim rzędzie, modularność i objętość bagażnika (aż do ponad 2600 dm3) stanowią główne atuty tego modelu. Do jego zalet należą również nowoczesne wnętrze i oferowane wyposażenie, w tym zestaw multimedialny Media Nav obejmujący GPS, radio i technologię Bluetooth na ekranie dotykowym o przekątnej 18 cm, za bardzo atrakcyjną cenę.

Dacia Lodgy oferta modelowa z cennikiem w Polsce

Dacia Lodgy została wprowadzona na rynek francuski w kwietniu za cenę od 9 990 EUR (w Polsce ceny modelu Lodgy rozpoczynają się od 37 900 złotych).

Podobnie jak cała gama Dacii, Lodgy również objęta jest gwarancją na 3 lata lub na 100 000 km.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama