/  /  /  /  / Polska: Dacia Sandero na biopaliwo
Dacia Sandero

Dacia Sandero

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Polska: Dacia Sandero na biopaliwo

Renault Polska|
null
© Dacia
null

Dacia wprowadza na rynek model Sandero z silnikiem przystosowanym do zasilania biopaliwem. Wersję oznaczoną symbolem Hi-Flex można już zamawiać w salonach w całej Polsce.

Sandero Hi-Flex ze znakiem Dacia eco2 stanowi wzmocnienie oferty samochodów ekologicznych Dacii.

Sandero Hi-Flex z silnikiem 1.6 E85 o mocy 87 KM jest kolejnym (po Loganie MCV) modelem Dacii, którego silnik został przystosowany do zasilania biopaliwem E85 lub benzyną bezołowiową.

Seryjne wyposażenie samochodu bazuje na wersji Ambiance wzbogaconej o manualną klimatyzację oraz boczne poduszki powietrzne z przodu, których zadaniem jest ochrona głowy i klatki piersiowej.

W opcji klienci mają do wyboru:
- reflektory przeciwmgłowe
- radioodtwarzacz CD
- pakiet elektryczny: centralny zamek drzwi zdalnie sterowany falami radiowymi oraz elektrycznie podnoszone szyby przednie
- lakier metalizowany

Niezawodny i elastyczny silnik 1.6 87 E85 może być zasilany mieszanką klasycznej benzyny pochodzącej z przeróbki ropy naftowej i etanolu pochodzącego z procesów fermentacyjnych roślin (zbóż, ziemniaków, buraków cukrowych lub trzciny cukrowej) w ilości do 85%. Silnik ten może być zasilany również tylko klasyczną benzyną bezołowiową. W celu przystosowania silnika 1.6 87 E85 do zasilania biopaliwem, zmodyfikowano konstrukcję gniazd zaworów i wtryskiwaczy oraz zastosowano specjalne oprogramowanie komputera sterującego wtryskiem paliwa.

Cena Sandero Hi-Flex zaczyna się od 37 650 zł brutto. Samochód zadebiutuje na polskim rynku w maju, zamówienia można już składać we wszystkich salonach Dacia.

Podobnie jak pozostałe modele, Sandero Hi-Flex objęte jest 3-letnią gwarancją (lub do 100 000km).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Dacia Sandero